wtorek, 14 luty 2017 21:17

Turniej szachowy w Burzynie

Napisała

11 lutego w Burzynie miał miejsce VI Drużynowy Turniej Szachowy.

Rozgrywki o Puchar Burmistrza Tuchowa zgromadziły rekordową liczbę uczestników - prawie 70 szachistów w 17 drużynach sołeckich. Odbyło się ponad 220 parti szachowych. Sam burmistrz Adam Drogoś rozegrał pierwszy pojedynek szachowy z najmłodszą zawodniczką 8-letnią Gabrysią Smosna z Lubaszowej.

Turniej wygrała drużyna Piotrkowice Surdel, która została mistrzem gminy Tuchów. Miejsca na podium zdobyły ponadto: Tuchów Klasztor i Tuchów Centrum. Mistrzami na poszczególnych szachownicach zostali: Artur Kępowicz z Piotrkowic, Kamil Kilian z Burzyna, Jan Pradel z Siedlisk oraz Albert Surmacz repreztujący Tuchów Klasztor.

Najlepsze drużyny oraz szachiści zostali uhonorowaniu pucharami, statuetkami i medalami ufundowanymi przez burmistrza.

Sędziami zawodów byli: Czesław Markiewicz oraz Kinga Gąciarz-Wójcik z Tarnowa. Organizatorem był Roman Kawa.

Informacja: Roman Kawa, Fotorelacja Krzysztof Jasiński