piątek, 03 luty 2017 10:42

Powiatowy konkurs szopek

Napisała

W Dębicy odbył się Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Wśród nagrodzonych znalazła się praca Grażyny i Moniki Szpak z Jodłowej.

2 lutego w Dębicy rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe. Do jedenastej edycji przeglądu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Dębicy zgłoszono 107 prac. Zostały one ocenione przez komisję konkursową pod przewodnictwem Ryszarda Kucaba kierownika Galerii Sztuki MOK. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród poprzedził występ artystyczny w wykonaniu solistki ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance.

Na liście nagrodzonych znaleźli się twórcy z naszej okolicy. Spośród 39 szopek w kategorii uczniowie szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobyła praca, którą wykonała Katarzyna Kawalec z Gorzejowej.

Gimnazjaliści zaprezentowali 27 szopek. Najładniejszą pracę wykonała Julia Kamaj i Jagoda Piłat z gmnazjum nr 4 w Dębicy. Drugie miejsce zdobył Maciej Dudek, a wyróżnienie Mateusz Szynal z Zespołu Szkół nr 1 w Jodłowej.

9 szopek wystawiły do konkursu osoby niepełnosprawne. Nagrody przyznano uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

W konkursie oceniano także 32 szopki rodzinne. W tej kategorii zwyciężyła praca Grażyny i Moniki Szpak z Jodłowej. Drugie miejsce zdobyła praca Pauliny Wojnarowskiej i Aleksandry Nogi z gimnazjum w Pilźnie. Ponadto wyrożnienie otrzymały: Klaudia i Kacper Szypułka z Zespołu Szkół w Łękach Górnych oraz Żaneta Proszowska z Jodłowej.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1179 razy
Odsłon artykułów:
13616094

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…