wtorek, 29 listopad 2016 20:54

Nowe radiowozy dla policji tarnowskiej

Napisał

Policjanci z Tuchowa oraz posterunków z Tarnowa otrzymali dziś siedem nowych pojazdów. Do samochodu Skoda Yeti, który trafił do Komisariatu Policji w Tuchowie dołożyły się samorządy z gminy Tuchów, Ryglice i Szerzyny. Nowe auto pojedzie też drogami Skrzyszowa.

We wtorek 29 listopada w Tarnowie miało miejsce uroczyste przekazanie nowych pojazdów dla tarnowskiej Policji. Komenda Miejska Policji w Tarnowie w tym roku otrzymała 7 nowych pojazdów z czego cztery to pojazdy oznakowane. Samochody zostały zakupione z budżetu Policji oraz środków samorządowych w ramach programu 50 na 50. Wysokość przekazanych środków finansowych to prawie 480.000 złotych. Pozwoliły one na zakup trzech samochodów Skoda Yeti – SUV z silnikiem 1.4 TSI o mocy 150 KM wyposażony napęd 4X4 sterowany elektronicznie i 6-stopniową manualną skrzynię biegów, samochodu KIA Ceed w wersji 1.6 GDI o mocy 135 KM z 6-stopniowa manualną skrzynią biegów, dwa pojazdy Opel Astra z silnikiem 1.4 o mocy 140 KM oraz małolitrażowy Opel Corsa z silnikiem 1.2.

W uroczystym przekazaniu samochodów uczestniczył insp. Robert Nowakowski – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz tarnowscy samorządowcy, którzy częściowo sfinansowali ten projekt.

Uroczystość odbyła się przed budynkiem komendy, gdzie młodszy inspektor Mirosław Moryl w obecności przybyłych gości oraz kadry kierowniczej tarnowskiej policji przybliżył stan taboru, a chwilę później ksiądz profesor Stanisław Sojka poświęcił nowe radiowozy.

Samochody: Skoda Yeti oraz Ople Astra sponsorowane przez Urząd Miasta Tarnowa trafiły do komisariatów miejskich w Tarnowie.

Samochody: Kia Ceed i Opel Corsa sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie oraz Gminę Tarnów trafiły do Wydziałów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Samochód Skoda Yeti sponsorowany przez Wójta Gminy Lisia Góra oraz Wójta Gminy Skrzyszów trafił do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum.

Samochód Skoda Yeti sponsorowany Burmistrza Tuchowa, Burmistrza Ryglic oraz Wójta Gminy Szerzyny trafił do Komisariatu Policji w Tuchowie.

Samochody już rozpoczęły służbę w tarnowskiej Policji. Będziemy mogli je spotkać na drogach miasta jak i powiatu tarnowskiego. Z całą pewnością można stwierdzić, że zdecydowanie wpłynie to na mobilność policjantów podejmujących na co dzień interwencje oraz poprawi ich komfort ich pracy. Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom: Prezydentowi Miasta Tarnowa – Romanowi Ciepieli, Staroście Tarnowskiemu – Romanowi Łucarzowi, Wójtowi Gminy Tarnów – Grzegorzowi Koziołowi, Burmistrzowi Tuchowa – Adamowi Drogosiowi, Burmistrzowi Ryglic – Edwardowi Karasiewiczowi, Wójtowi Gminy Lisia Góra – Arkadiuszowi Mikule, Wójtowi Gminy Skrzyszów – Marcinowi Kiwiorowi, Wójtowi Gminy Szerzyny Grzegorzowi Gotfrydowi.

Na koniec młodszy inspektor Mirosław Moryl podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się i wsparły projekt zakupu radiowozów wręczając okolicznościowe podziękowania.

Info: KMP Tarnów

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 1379 razy
Odsłon artykułów:
13615446

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…