wtorek, 29 listopad 2016 10:19

Kolejne wypadki. Policja apeluje o ostrożność

Napisał

KMP w Tarnowie w listopadzie odnotowała 11 wypadków w tym 3 ze skutkiem śmiertelnym. To już dziewiąta ofiara w tym roku. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach.

Apel tarnowskiej policji

Policja przypomina, że zmienne warunki atmosferyczne są przyczyną złego samopoczucia oraz senności, a co za tym idzie, następuje pogorszenie oceny sytuacji i reakcji. Z pozoru czarna i sucha jezdnia może być przymrożona i śliska. Zmienna pogoda może przynieść niespodziewane warunki drogowe. Funkcjonariusze apelują o rozwagę, ostrożność, zmniejszenie prędkości i dostosowanie jej do panujących warunków atmosferycznych, zmianę opon na zimowe oraz wdrożenie zasady ograniczonego zaufania zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Kolejny śmiertelny wypadek

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie w tym miesiącu odnotował w sumie 11 wypadków w tym 3 ze skutkiem śmiertelnym. Przeprowadzono ponad 9 tysięcy kontroli trzeźwości eliminując z ruchu 45 nietrzeźwych w tym 32 prowadzących pojazdy mechaniczne. Zatrzymano 29 praw jazdy i 117 dowodów rejestracyjnych.

W zeszłym tygodniu w Zawadzie Lanckorońskiej koło Zakliczyna miał miejsce śmiertelny wypadek. 60-letni mężczyzna przechodząc przez drogę w miejscu niedozwolonym został potrącony przez nadjeżdżający samochód ciężarowy. Mężczyzna zginął na miejscu. To już 9 ofiara piesza w tym roku odnotowana w przerażającej statystyce tarnowskiej drogówki.

Nietrzeźwi w powiecie jasielskim

Policjanci KPP z Jasła w miniony weekend zatrzymali na swoim obszarze dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich, mieszkaniec Brzysk, kierował dostawczym volkswagenem na terenie Jasła i miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi natomiast, mieszkaniec Kołaczyc kierował rowerem w Bieździedzy i miał 2 promile alkoholu.

Wypadek w Dębicy, Żurowej, Łękawicy

Jak informują strażacy PSP Dębica, w niedzielę 27 listopada na ul. Lwowskiej w Dębicy samochód osobowy Seat Toledo zjechał z pasa ruchu i dachował w przydrożnym rowie. 

W piątek 25 listopada wieczorem doszło do wypadku na drodze powiatowej w centrum Żurowej w pobliżu przychodni rodzinnej Cardea. Jak informują strażacy z Żurowej, zderzyły się tam czołowo dwa samochody. Kierujący pojazdami sami opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Ze względu na podejrzenie powstania urazu głowy oraz klatki piersiowej (rozbicia głową przedniej szyby) jednego z kierującego pojazdem, na miejsce zdarzenia zadysponowana została załoga karetki pogotowia celem przebadania poszkodowanego. Na miejscu pracowali także strażacy PSP Tarnów - Siedliska oraz policja.

25 listopada w godzinach porannych miał miejsce wypadek drogowy w miejscowości Łękawica. Tutaj zderzył się samochód osobowy ze skuterem. Poszkodowany kierowca jednosladu został zabrany do szpitala.

Czytany 1502 razy
Odsłon artykułów:
13616167

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…