sobota, 26 listopad 2016 11:52

Szkoła w Joninach po remoncie

Napisał

W ostatnich dniach zakończono modernizację szkoły w miejscowości Joniny. Dokonano tego w związku ze zmianą organu prowadzącego.

Gmina Ryglice za kwotę ok. 670 tysięcy złotych dokonała przebudowy i remontu obiektu Szkoły Podstawowej w Joninach. W ramach prac, jak informuje UM w Ryglicach, przebudowano instalację ogrzewania e wsparciem WFOŚ w Krakowie oraz zaadoptowano budynek dla potzreb przedszkola - przebudowano pomieszczenia, wykonano węzeł dystrybucji posiłków oraz wydzielono pomieszczenia zaplecza socjalnego dla nauczycieli i opiekunów. Placówka w Joninach będzie miała również podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Dodajmy, że Szkoła Podstawowa w Joninach działa od roku 1918 a budynek oddano oficjalnie do użytku w 1954 r. W kilku ostatnich latach dokonywano różnych prac remontowych. W 2015 roku samorząd gminy Ryglice postanowił oddać szkołę w Joninach Stowarzyszeniu "Razem dla Jonin" i obecnie trzy placówki są w rękach stowarzyszeń, a cztey bezpośrednio podlegają gminie. Czytaj także: Gmina Ryglice oddała swoje szkołySzkoły w okolicy.

Czytany 2041 razy
Odsłon artykułów:
16119243

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…