wtorek, 22 listopad 2016 09:13

Wypadek w Siedliskach i Buchcicach

Napisał

Zderzenie samochodów na DW 977 w Siedliskach. Wypadek na torowisku w Buchcicach.

Wypadek w Siedliskach

W poniedziałek 21 listopada popołudniu doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 977 w Siedliskach. Samochód ciężarowy man najechał na tył samochodu osobowego peugeot. Jak informuje OSP Siedliska, w wyniku zdarzenia ucierpiała jedna osoba, która została wzięta do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Działania przybyłych zastępów straży polegały m.in. na udzieleniu pomocy poszkodowanej osobie, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Działania ratownicze trwały ok. dwóch godzin.

W akcji brały udział jednostki: OSP Siedliska, OSP Tarnów - Siedliska, pogotowie ratunkowe, policja.

Wypadek na torach w Buchcicach

W minioną niedzielę po godzinie 13 w miejscowości Buchcice doszło do wypadku na torowisku. Według informacji tarnowskiej KMP na przejeździe kolejowym w Buchcicach kierujący samochodem osobowym Opel Vectra wyjeżdżając z posesji na torowisku zatrzymał swój samochód. W tym czasie po torach poruszał się pociąg techniczny – drezyna spalinowa wyposażona w pług śnieżny. Motorniczy nie miał możliwości zatrzymania pociągu i uderzył w bok pozostawionego na torowisku pojazdu, który został przesunięty na odległość ponad 40 metrów. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że w samochodzie jechało dwie osoby. według relacji tuchowskiej straży, kierujący samochodem o własnych siłach opuścił pojazd, jednak pasażerka uskarżająca się na urazy kończyn nie mogła wydostać się z samochodu. Strażacy z obecnymi na miejscu ratownikami pogotowia ratunkowego wydobyli kobietę i przetransportowali do karetki. Pasażerka samochodu osobowego została przewieziona do szpitala, jak się okazało miała jedynie ogólne potłuczenia. Kierujący samochodem tłumaczył, że gdy wjeżdżał na torowisko nie widział nadjeżdżającego pociągu. Usłyszał jednak sygnał dźwiękowy i wówczas w jego samochodzie zgasł silnik, a samochód został unieruchomiony na środku torów. Podczas badania trzeźwości kierowca Opla w wydychany powietrzu miał prawie 1 promil alkoholu, natomiast motorniczy drezyny nieco ponad 0,5 promila.

W wyniku zdarzenia, utrudnienia w ruchu pociągów na tym odcinku trwały ok. 3 godzin. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Na miejscu pracował jednostki: OSP Tuchów, PSP Tarnów, PSP Tarnów - Siedliska, policja, pogotowie ratunkowe.

Upadek motocyklistów

W Rzepienniku Strzyżewskim dwóch motocyklistów na jednym z zakrętów nie opanowało swoich „mechanicznych rumaków” i przewróciło się. Na szczęście kierowcom nic poważnego się nie stało, zniszczone zostały jedynie motocykle.

 

 

 

Czytany 1428 razy
Odsłon artykułów:
13622640

Odwiedza nas 316 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…