poniedziałek, 14 listopad 2016 11:43

Wypadki minionego weekendu

Napisał

Tragiczny piątek w Ładnej. Akcja strażacka w Trzemesnej. Wypadek w Mesznej Opackiej. Kolejny wypadek w Strzegocicach.

W czasie minionego tarnowscy policjanci odnotowali cztery wypadki drogowe w których śmierć poniosła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

Tragiczny piątek w Ładnej

Najtragiczniejszym okazał się piątek 11 listopada. Tego dnia miały miejsce dwa wypadki w jednym z nich jedna osoba poniosła śmierć. Po godzinie 16 na drodze krajowej DK94 w miejscowości Ładna pieszy przebiegając przez drogę został potrącony przez nadjeżdżający samochód ciężarowy. Pomimo podjętych czynności reanimacyjnych bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzny nie udało się uratować. Trwają aktualnie czynności zmierzające do jego identyfikacji.

Wypadek w Mesznej Opackiej, Tarnowie i Dąbrówce Szczepanowskiej

Kilka godzin później w Tarnowie na ul. Słonecznej miało miejsce kolejne zdarzenie z udziałem pieszego. Tym razem 18-latek przechodząc na przejściu dla pieszych został potrącony przez kierującego samochodem osobowym. W tym wypadku pieszy doznał jedynie ogólnych obrażeń ciała i po udzielonej pomocy w tarnowskim szpitalu mógł wrócić do domu.

Do niegroźnych wypadków doszło w tym okresie w Dąbrówce Szczepanowskiej oraz Mesznej Opackiej. W Dąbrówce nietrzeźwy kierujący zderzył się z pojazdem pozostawionym na poboczu oraz uszkodził ogrodzenie posesji. W Mesznej nietrzeźwy pieszy wtargnął bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd.

Postępowania prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie w kierunku artykułu 177 kk – spowodowanie wypadku drogowego.

Ponadto tarnowska „drogówka” odnotowała w sumie 16 kolizji, zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne.

Akcja strażacka w Trzemesnej

12 listopada przed godziną 12:00 jednostka OSP Karwodrza została zadysponowana do plamy substancji ropopochodnej na drodze powiatowej w miejscowości Trzemesna. Substancja rozciągała się odcinkami na ok 1,5 km. Przy pomocy sintanu strażacy usunęli substancję z jezdni. Ruch odbywał sie wahadłowo. Działania trwały ok 40 min.

Kolejny wypadek w Strzegocicach

W czwartek 10 listopada w Strzegocicach około godz.20.30 doszło do wypadku w Strzegociacach na drodze krajowej nr 73. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą octawią zjechał na przeciwny pas jezdni doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka fordem fiesta. Poszkodowanego 53-letniego kierowcę forda przewieziono do szpitala w Dębicy, gdzie pozostał do dalszego leczenia. Mieszkaniec Strzegocic kierujący fordem oraz kierowca skody, 32-letni mieszkaniec Jasła byli trzeźwi. Policjanci pracujący na miejscu wypadku zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na szczegółowe wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. 

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie. 

Czytaj także: Seria wypadków w okolicy

Czytany 1851 razy
Odsłon artykułów:
13622770

Odwiedza nas 399 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…