wtorek, 08 listopad 2016 12:01

Zatrzymani budowniczy dróg

Napisał

Tarnów. Zatrzymania przedsiębiorców świadczących usługi na rzecz GDDKiA przy budowie autostrady A4.

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie prowadzi postępowanie dotyczące korupcji oraz poświadczania nieprawdy w protokołach odbioru robót wykonania prac i wyłudzania w ten sposób nienależnych kwot na szkodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Łącznie do tej pory zarzutami objęto dziewięć osób, w tym dwóch przedsiębiorców wykonujących pracę na zlecenie GDDKiA. Pozostałym siedmiu podejrzanym, zatrudnionym w terenowych oddziałach GDDKIA zarzucono poświadczanie nieprawdy w protokołach odbioru robót związanych z utrzymywaniem dróg, a w szczególności potwierdzanie prac które w rzeczywistości nie zostały wykonane.

W stosunku do dwóch podejrzanych tj. przedsiębiorców na wniosek Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Postępowanie trwa i aktualnie kontynuowane są dalsze czynności zmierzające do wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Info: Prokuratura Okręgowa w Tarnowie

Czytany 1884 razy
Odsłon artykułów:
13615446

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…