wtorek, 08 listopad 2016 11:14

Gala V Festiwalu Niepodległości i V Koncert Bardów

Napisał

W poniedziałek 14 listopada w Tarnowie odbędzie się uroczysta Gala V Festiwalu Niepodległości.

Już w najbliższy poniedziałek 14 listopada o godzinie 18:00 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędzie się uroczysta Gala V Festiwalu Niepodległości. Podczas Gali wręczona zostanie kolejna "Szabla Niepodległości" oraz dwa "Ryngrafy Niepodległości" - nagrody rokrocznie przyznawane przez Kapitułę złożoną z dotychczasowych laureatów i przedstawicieli ponad 20 lokalnych organizacji społecznych. Gali już tradycyjnie towarzyszyć będzie Koncert Bardów. W tym roku wystąpi Jan Kondrak ( Lubelska Federacja Bardów). Wstęp na Galę z koncertem jest wolny. Organizatorzy zapraszają wszystkich, nie tylko lokalnych, patriotów.

Festiwal Niepodległości to całoroczny cykl oddolnie organizowanych przez tarnowskie środowiska patriotyczne imprez edukacyjnych i kulturalnych, których główny blok przypada na październik i listopad. Festiwal obudowuje bowiem rocznicę zrywu niepodległościowego, dzięki któremu Tarnów i okolica wybiły się na niepodległość, w nocy z 30 na 31 X 1918 r., jako pierwsze w kraju. - Dla naszych środowisk to nie jest tylko ciekawostka historyczna, to centralne dla tożsamości obywatelskiej i patriotycznej wydarzenie w dziejach naszej małej Ojczyzny. Od lat zabiegamy o ustanowienie dnia 30 października oficjalnym, lokalnym świętem narodowym - przypominają organizatorzy.

Nazwiska wyłonionych już przez Kapitułę osób - laureatów Nagród "Szabla Niepodległości" i "Ryngraf Niepodległości" trzymane są w tajemnicy do dnia Gali. Nagrody przyznawane są osobom najbardziej zasłużonym i aktywnym na polu krzewienia postaw niepodległościowych oraz dbałości o pamięć historyczną.

Gala piątej już edycji trwającego w Tarnowie Festiwalu Niepodległości odbędzie się 14 listopada (poniedziałek) o godzinie 18:00 w auli C 017 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. Mickiewicza 8. Gali towarzyszyć będzie, jak co roku, Koncert Bardów, którego gościem specjalnym będzie tym razem poeta, pieśniarz i kompozytor Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów). Wstęp na Galę i Koncert Bardów jest wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych.

Czytaj także: Szable i Ryngrafy Niepodległości

Odsłon artykułów:
11868856

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…