wtorek, 08 listopad 2016 10:41

Budżet obywatelski gminy Ryglice rozstrzygnięty

Napisał

Od 17 października do 6 listopada głosowano w drugiej edycji budżetu obywatelskiego gminy Ryglice. W 2017 roku będzie realizowanych 8 projektów. Na pierwszych pozycjach znalazły się zadania związane ze sportem.

Zakończyło się głosowanie na budżet obywatelski gminy Ryglice. Spośród projektów ogólnogminnych finansowanie w 2017r. uzyskają 3 projekty, które zdobyły największa liczbę głosów. Najwięcej głosów przyznano dla zadania: "Sport to zdrowie w każdym wieku" - zajęcia rekreacyjno - sportowe, które będą kosztować blisko 100 tys. zł. Kolejne miejsca zdobyły: "Rozwijać się chcę mądrze i aktywnie" - nauka pływania i tańca ponad - 92 tys. zł oraz "Wesołe jest życie seniora" - m.in. zajęcia muzyczne, taneczne, teatralne dla osób w wieku 60+ ponad - 44 tys. zł. W głosowaniu odpadły trzy projekty.

Z kolei spośród projektów lokalnych finansowanie otrzyma 5 zadań, które uzyskały najwyższy procent poparcia społecznego. Listę otwiera projekt "Uzupełnienie wyposażenia boiska sportowego w Uniszowej" - ok. 11 tys. zł. Kolejne miejsca zdobyły: "Budowa parkingu przy Szkole Podstawowej w Woli Lubeckiej" ok. 24 tys. zł, "Bistuszowa pamięta o swoich bohaterach" 9,5 tys. zł, "Bezpieczna droga dla pieszych" - wykonanie projektu chodnika w Lubczy Nagórze - Nadole 25 tys. zł, "Wymiana podłogi w remizie OSP Joniny" 25 tys. zł. Jeden projekt nie przeszedł.

Czytaj także: Budżet obywatelski gminy Ryglice

Czytany 1581 razy
Odsłon artykułów:
13616196

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…