środa, 02 listopad 2016 20:39

Seria wypadków w okolicy

Napisał

Śmiertelny wypadek w Pogórskiej Woli. Wypadek z udziałem policjantów w Tuchowie. Inne zdarzenia. Statystyki

Śmiertelny wypadek w Pogórskiej Woli

W środę 2 listopada koło południa w Pogórskiej Woli gm. Skrzyszów na drodze krajowej nr 94 doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki. Jadący z kierunku Pilzna kierowca osobówki zginął na miejscu. Akcja ratownicza trwała około trzech godzin. 

Na 83 kilometrze drogi krajowej DK94 kierujący samochodem osobowym Skoda z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym. W konsekwencji oba pojazdy zostały przemieszczone na pobocze, a o sile uderzenia może świadczyć fakt, że silnik samochodu osobowego został wyrzucony do rowu melioracyjnego. Na miejscu śmierć poniósł kierujący samochodem Skoda - 67-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Przyczyny oraz okoliczności wypadku zostaną zbadane w postępowaniu prowadzonym przez KMP w Tarnowie.

Wypadek z udziałem policjantów w Tuchowie

2 listopada rano miał miejsce wypadek drogowy w Tuchowie. Radiowóz, który podążał za uciekającym samochodem znalazł się w rowie. Kierowca auta, funkcjonariusz policji został zabrany do szpitala. Był trzeźwy.

Kraksa w Strzegocicach

29 października wieczorem w miejscowości Strzegocice na drodze krajowej nr 73 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz jednego dostawczego. W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało 7 osób w tym 2 dzieci. Akcja trwała 2 godziny, a droga była przez dłuższy czas całkowicie zablokowana. Na miejscu pracowali strażacy z Pilzna oraz jednostka PSP Dębica, pogotowie, policja.

Śmierć w Tarnowie

28 października rano doszło do tragicznego wypadku drogowego w Tarnowie na skrzyżowaniu ulicy Starodąbrowskiej i Słonecznej. Kierujący samochodem osobowym Audi z niewyjaśnionych przyczyn przejechał przez betonowe bariery ronda, przewrócił betonową donicę wewnątrz ronda i po zderzeniu z nimi dachował. Następnie samochód się zapalił. Uczestnikami tego wypadku było dwóch mężczyzn, z których jeden poniósł śmierć na miejscu, drugi natomiast został przewieziony do tarnowskiego szpitala z ogólnymi poparzeniami i obrażeniami ciała. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Statystyki małopolskie i podkarpackie

W Małopolsce podczas tegorocznej akcji „Znicz 2016”, w dniach od 28 października do 1 listopada 2016 roku odnotowano 34  wypadki drogowe, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 41 zostało rannych, ponadto zaistniało 390 kolizji. Zatrzymano blisko 80 nietrzeźwych kierujących oraz 5 pod wpływem środków odurzających. W czasie działań „Znicz” nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 3 tys. policjantów. W porównywalnym okresie ubiegłego roku (30.10 – 2.11 – Znicz 2015), na drogach województwa małopolskiego zdarzyło się 32 wypadki drogowe, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 39 zostało rannych oraz doszło do 343 kolizji drogowych.

W województwie podkarpackim w dniach od 28 października do 1 listopada 2016 r. miało miejsce 34 wypadki, zostało rannych 48 osób, zatrzymano 45 nietrzeźwych, 1 osoba poniosła śmierć. Rok ten przyniósł więcej wypadków, niż poprzedni.

Reha Plus Fizjoterapia Ryglice

Czytany 2219 razy
Odsłon artykułów:
13615446

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…