czwartek, 23 czerwiec 2016 11:49

Zmiany wikariuszy 2016

Napisała

W czwartek 23 czerwca ponad stu kapłanów diecezji tarnowskiej dostało skierowania do pracy w nowych parafiach.

O godzinie 15.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego z kapłanami spotkał się bp Stanisław Salaterski. Księża dowiedzieli się o nowych miejscach pracy duszpasterskiej. Do parafii zawitają 27 sierpnia, a pracę rozpoczną 1 września.

Ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie nt. zmian personalnych kapłanów:

Jest taka tradycja w naszej diecezji, że na pierwszej parafii kapłani posługują przez trzy lata. Po tym okresie, księża spodziewają się zmian. Są też sytuacje, które wynikły z potrzeby wyjazdów księży na studia, misje i do pracy duszpasterskiej w Europie.

Następujący księża zawitają do parafii:

Jodłowa - Ks. Grzegorz Kozioł (z Borzęcina), Łękawica - Ks. Jakub Piekielny (z Nowego Sącza), Ołpiny - Ks. Mirosław Rabijasz (z Sobolowa), Siedliska - Ks. Paweł Zawiślan (z Wojnicza), Szynwałd - Ks. Marcin Górski (z Porąbki Uszewskiej), Tuchów, św. Jakuba - Ks. Jerzy Ochał (z Królówki), Pilzno - Ks. Leszek Michalik (z Łososiny Dolnej), Pogórska Wola - Ks. Oskar Leśniak (neoprezbiter).

Księża, którzy opuszczą dotychczasowe placówki:

z Ołpin do Grybowa - Ks. Janusz Mąka, z Szynwałdu do Dębna - Ks. Grzegorz Sroka, z Łękawicy do Krynicy-Zdrój - Ks. Krzysztof Wójs, z Jodłowej do Nowego Sącza - Ks. Łukasz Pukło, z Pogórskiej woli do Nowego Sącza - Ks. Roman Górowski, z Tuchowa (św. Jakuba) do Starego Sącza - Ks. Tomasz Starzec, z Pilzna do Łososiny Dolnej - Ks. Wojciech Maślanka, z Pogórskiej Woli do Nowego Sącza - Ks. Roman Górowski.

Przypomnijmy, że 10 czerwca biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje dla nowych księży proboszczów. Więcej: Nowi proboszczowie.

Natomiast nominacje do pierwszej pracy duszpasterskiej dla dziewiętnastu nowych księży wręczył duchownym biskup tarnowski Andrzej Jeż w ostatnim dniu maja. Więcej: Neoprezbiterzy skierowani do parafii

Więcej informacji i pozostałe zmiany: Diecezja Tarnowska

Czytany 4851 razy
Odsłon artykułów:
12916543

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…