poniedziałek, 13 czerwiec 2016 11:31

Świetny występ B. Kapustki

Napisała

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji. W niedzielnym meczu reprezentacji Polski bardzo dobrze spisał się młody zawodnik Bartosz Kapustka.

Kibiców i nie tylko, cieszy wygrana polskiej drużyny z Irlandią 1:0. Ponadto w meczu z Irlandią, pomocnik reprezentacji Polski, Bartosz Kapustka pokazał mistrzowską grę i ogólnie bardzo dojrzałą postawę na światowym poziomie. O mały włos nie zdobył bramki. Wysokie oceny otrzymał od ekspertów piłki nożnej.

Bartosz Kapustka urodził się w grudniu 1986 r. i pochodzi z Pogórskiej Woli gm. Skrzyszów. Tutaj rozpoczęła się jego przygoda z piłką nożną. Grał m.in. w Tarnovii i Cracovii, a rok później zagrał w ekstraklasie. 7 września 2015 roku został powołany przez trenera Adama Nawałkę do kadry narodowej seniorów. Zadebiutował w meczu z Giblartarem w eliminacjach fazy grupowej do mistrzostw Europy. Strzelił w nim ponadto jedną z bramek dla polskiej reprezentacji. 

Czytaj także: Bartosz Kapustka odkryciem roku

Euro 2016 będzie trwało miesiąc, do 10 lipca br. Polscy piłkarze zagrają najpierw w grupie C z Niemcami, Ukrainą oraz Irlandią Północną.

W polskiej drużynie gra ponadto pochodzący z Dębicy Artur Jędrzejczyk.

Czytany 918 razy
Odsłon artykułów:
12916547

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…