piątek, 15 maj 2015 02:00

Nocne zwiedzanie muzeów z Małopolską Siecią LGD

Napisane przez Ogłoszenia, reklamy

Już w najbliższą sobotę w muzeach na terenie całego kraju odbędzie się impreza ciesząca się coraz większą popularnością. Organizowana od kilku lat Noc Muzeów, o której mowa, zaplanowana została na 16 maja. W tym roku do tarnowskiej odsłony wydarzenia dołączy także Małopolska Sieć Lokalnych Grup Działania i LGD Zielony Pierścień Tarnowa.

Specjalne stoisko pojawi się w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie i będzie czynne w godzinach 19.00-24.00. Dzięki niemu uczestnicy wydarzenia oprócz podziwiania ekspozycji, podyskutują na temat przyszłości swojego regionu. Do Tarnowa w sobotni wieczór przyjedzie m.in. zespół ludowy z Kowalowej "W Kuźni u Kowala", twórczynie rękodzieła ludowego z Kowalowej i Zalasowej. 

Przedstawiciele Małopolskiej Sieci LGD przygotowali wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Na najmłodszych będą czekały tam zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, konkursy z nagrodami, krzyżówki i rebusy oraz malowanie twarzy. Dzieci w formie plastycznej będą także mogły zaprezentować swoje pomysły na zmiany w okolicy. Własne opinie na ten temat wyrażą również dorośli, dla których przewidziano konkurs pt.: „Mam Pomysł”. Polega on na przedstawieniu planów na zmiany w otoczeniu. Chętni zgłoszą swoje koncepcje za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. Uczestnicy Wydarzenia zapoznają się również ze sposobem, w jaki Małopolska Sieć LGD oraz LGD Zielony Pierścień Tarnowa pomagają we wprowadzaniu w życie nowych inicjatyw. Ich przedstawiciele opowiedzą m.in. o tym, jak skorzystać z pomocy przy realizacji koncepcji na zmiany lokalnym środowisku. Ponadto uczestnicy zapoznają się z zakończonymi już projektami programu „Dobre Praktyki”, spośród których wyłoniony zostanie najlepszy, przynoszący największe korzyści mieszkańcom. W programie przewidziano również czas na indywidualne konsultacje. Wydarzenie skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, w szczególności z obszaru działalności LGD Zielony Pierścień Tarnowa, tj. gmin: Skrzyszów, Tarnów, Żabno, Wietrzychowice, Lisia Góra i Wierzchosławice. To już kolejne wydarzenie na którym ze swoim stanowiskiem zagości Małopolska Sieć LGD. Do końca czerwca będzie ona obecna na podobnych eventach, które odbędą się w kilkudziesięciu innych regionach województwa małopolskiego. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook. Patronat medialny nad Wydarzeniem objęła TVP Kraków. Małopolska Sieć LGD jest Związkiem Stowarzyszeń zrzeszającym Lokalne Grupy Działania, funkcjonujące na zasadzie partnerstwa terytorialnego. Terenem działalności LGD-ów są obszary wiejskie. Do zadań MS LGD należy pomoc jej członkom w realizacji lokalnych inicjatyw, mających na celu rozwój regionu i ich mieszkańców. W ramach promocji Sieci realizowany jest projekt „Teraz czas na Małopolską Sieć LGD”.

Czytany 624 razy
Odsłon artykułów:
13622645

Odwiedza nas 354 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…