wtorek, 28 marzec 2023 20:06

Sukcesy tuchowskich judoków

Napisał

Reprezentantka Polski Natasza Potok wywalczyła złoto w międzynarodowym turnieju. Wysokie lokaty zdobyli także zawodnicy w zawodach w Jaśle.

Dwójka młodzików trenera Marka Srebro uczestniczyła w Turnieju Judo Carpatia Cup w Jaśle. W kategorii wagowej do 55 kg Nataniel Sajdak, wygrywając 4 walki przed czasem, dotarł do finału, w którym ostatecznie zajął 2 miejsce. Kornelia Ciszek w kategorii wagowej do 70 kg wygrała 4 walki przed upływem regulaminowego czasu i zajęła 1 miejsce.

Z kolei sześcioro polskich judoków z reprezentacji Polski kadetów wywalczyło 6 medali w zawodach z cyklu International Tour w słowackiej miejscowości Pezinok. Po raz pierwszy do reprezentacji Polski została powołana na zagraniczny wyjazd, pochodząca z Piotrkowic zawodniczka MOSiR-u Tuchów – Natasza Potok. Podopieczna trenera Marka Srebro w kategorii wagowej do 44 kg, wygrała wszystkie swoje walki przed czasem zdobywając złoty medal.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie