wtorek, 24 styczeń 2023 04:57

Dodatkowe zajęcia i wsparcie dla uczniów z gminy Tarnów

Napisał

Samorząd gminy Tarnów pozyskał dodatkowe środki dla szkół. Pochodzą one z budżetu Marszałka Małopolski, z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej (Pakiet edukacyjny - realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych).

To w sumie 120 tys. zł., które zostały przeznaczone na organizację tzw. kół zainteresowań, zajęć wyrównawczych oraz psychologiczno – pedagogicznych (kompensacyjnych). - To bardzo ważne dofinansowanie. Korzystają młodzi ludzie, a to cieszy szczególnie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Dodatkowe zajęcia są realizowane w szkołach podstawowych i zespołach szkół na terenie gminy Tarnów. Zadowolenia nie kryją ich dyrektorzy. - To naprawdę świetna informacja. Młodym ludziom oferujemy szeroką gamę zajęć w ramach kół zainteresowań dostosowanych do ich pasji i talentów, zajęcia wyrównawcze dla młodych ludzi, którzy tego potrzebują oraz wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w formie ciekawych spotkań, które pozwalają na rozwijanie percepcji, motoryki itd. - mówi dyrektor SP w Tarnowcu, Anna Filar. - Organizujemy dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Bardzo się cieszymy, że nasza oferta edukacyjna jest dzięki nim jeszcze bogatsza, że prócz samej nauki, rozwijają się także poprzez zabawę i relaks – dodaje dyrektor SP w Zbylitowskiej Górze, Rafał Wnęk.

Realizacja projektu potrwa do czerwca. - W tym czasie odbędzie się wiele godzin atrakcyjnych zajęć, które wszechstronnie rozwijają naszych wychowanków. Zainteresowanie i zadowolenie są bardzo duże – mówi dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Porębie Radlnej Krystyna Olszówka-Łępa.

Poprzednio samorząd gminy Tarnów pozyskał dofinansowanie z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej w zakresie wsparcia dla szkół na zakup laptopów do nauki zdalnej.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 72 razy
Odsłon artykułów:
16678519

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…