poniedziałek, 19 grudzień 2022 02:27

Turniej szachowy o puchar sołtysa Burzyna

Napisał

W minionym tygodniu w Domu Kultury w Burzynie rozegrano finałowy turniej szachowy o puchar sołtysa Burzyna w ramach IX edycji Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej.

W zawodach uczestniczyło 10 czteroosobowych drużyn z powiatu tarnowskiego. Klasyfikacje seniorską wygrała Dolina Białej z Tuchowa, a klasyfikacje juniorską – Omega z Rzuchowej. Najmłodszym szachistą był 8-letni Antoni Bandyk z Tarnowa, a najstarszym 70-letni Jan Jurek z Wojnicza.

W ramach IX edycji PDLSz 2022 rozegrano 6 turniejów: w Radłowie, Tuchowie, Pleśnej, Rzuchowej, Kielanowicach i w Burzynie. W sumie uczestniczyło niemal 100 szachistów z powiatu tarnowskiego. W klasyfikacji OPEN zwyciężyła Dolina Białej, przed Feniksami z Tarnowa i Mafią Sycylijską również z Tarnowa.

Najlepszą drużyną juniorską w 2022 zostali szachiści z tuchowskiej gminy Pogórze Tuchów w składzie: Mateusz Walocha, Radosław Kruczek, Damian Wiejacki i Kinga Wołkowicz. Drugie miejsce zdobyła Kana Tarnów, a trzecie wywalczyła Omega z Rzuchowej.

Nagrody: puchary, statuetki i medale wręczał sponsor turnieju Wacław Ropski.

Sędzią turnieju był Czesław Markiewicz z Akademii Szachowej.

Inf.: Roman Kawa współorganizator PDLSz / Urząd Miejski w Tuchowie