wtorek, 06 grudzień 2022 07:48

Grzegorz Gawryał – mistrz programowania

Napisał

Mieszkaniec Karwodrzy w gminie Tuchów Grzegorz Gawryał odnosi sukcesy w programowaniu. Pod koniec października zajęli 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2022. 

Jako student Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z kolegami w trzyosobowym zdobywa sukcesy w programowaniu zespołowym. Ostatnio odnieśli ogromne sukcesy na szczeblu krajowym, europejskim i światowym.

Pod koniec października zajęli 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2022. Zespół wystąpił w składzie: Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał i Jacek Salata:

Dzięki tak dobrej postawie zespół – reprezentując Polskę – wyjechał do Ljubljany (Słowenia) na Mistrzostwa Europy Środkowej. Podczas mistrzostw, które odbyły się w dniach 26-27 listopada zdobyli tytuł Mistrzów Europy Środkowej! Złoci medaliści – Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał i Jacek Salata – są studentami informatyki analitycznej na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ.

Tym sukcesem wywalczyli przepustkę na finały światowe, które odbędą się jesienią przyszłego roku w Egipcie.

Podobne, choć nie tak spektakularne sukcesy odnieśli w ubiegłym roku, dzięki czemu 10 listopada 2022 r. reprezentując Polskę i Europę zajęli dobre, 16. miejsce w Mistrzostwach Świata edycja 2021, które odbyły się  w Dhace (Bangladesz).

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie

Czytany 179 razy
Odsłon artykułów:
16789655

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…