piątek, 05 sierpień 2022 17:25

Dofinansowanie na zagospodarowanie terenu w Skrzyszowie

Napisał

Gmina Skrzyszów pozyskała dofinansowanie na zagospodarowanie przestrzeni publicznej na tereny rekreacyjno- sportowe w Skrzyszowie.

Gmina Skrzyszów pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 1,996 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych, Edycja Trzecia – PGR na zadanie pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w zakresie terenów rekreacyjno- sportowych w miejscowości Skrzyszów”.

W ramach inwestycji zostaną wybudowane: trybuny dla kibiców wraz z drogą dojazdową, parkingi, oświetlenie hybrydowe i odwodnienie terenu. Zostanie przebudowane oświetlenie boiska z wymianą na LED-owe oraz wymianą i dobudową oświetlenia drogowego na LED-owe przy drodze gminnej. Wymienione wyżej prace będą stanowiły uzupełnienie już istniejącej infrastruktury rekreacyjno-sportowej (boiska, plac zabaw, siłownia na wolnym powietrzu), które znajdują się w centrum miejscowości Skrzyszów. Powstały kompleks rekreacyjno-sportowy poprawi jakość życia mieszkańców, podniesie atrakcyjność obszaru, przyczyni się do aktywności na wolnym powietrzu wśród dzieci i młodzieży. Poprzez budowę dróg dojazdowych oraz oświetlenia poprawi się stopień bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

Inf.: Urząd Gminy w Skrzyszowie

Czytany 44 razy
Odsłon artykułów:
16225636

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…