czwartek, 28 lipiec 2022 02:31

Biblioteka w Łękawicy zostanie odnowiona

Napisał

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie podpisało umowę o przyznanie pomocy na realizację zadania pn. „Odnowa i doposażenie budynku biblioteki w Łękawicy”.

Celem projektu jest poprawa oferty spędzania czasu wolnego oraz rozwój oferty kulturalnej poprzez przeprowadzenie prac modernizacyjno-remontowych oraz zakup niezbędnego wyposażenia w bibliotece w Łękawicy.

W ramach zadania wykonany zostanie remont sanitariatów i modernizacja pomieszczeń bibliotecznych poprzez montaż żaluzji. Zakupione zostanie także niezbędne do rozwoju oferty kulturalnej wyposażenie, w tym biurka, regały biblioteczne, krzesła fotelowe i konferencyjne, stolik oraz regały dla osób oczekujących na zajęcia biblioteczne lub kulturalne, a także fotele dla najmłodszych. Całkowita wartość zadania szacowana jest na 63 364 zł, a przyznana kwota pomocy z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich to 39 718 zł.

Wniosek o przyznanie pomocy złożony został w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Projekt zrealizowany zostanie do końca bieżącego roku.

Ponadto GCKiB w Skrzyszowie realizowało projekt „Sieć na kulturę w podregionie tarnowskim”. W ramach działania pracownicy GCKiB wzięli udział w szkoleniu. Dzięki udziałowi w niniejszym projekcie GCKiB otrzymało sześć laptopów, które będzie mogło być wykorzystane m.in. w pracy instytucji.

Inf.: Urząd Gminy w Skrzyszowie

Czytany 89 razy
Odsłon artykułów:
16225722

Odwiedza nas 365 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…