poniedziałek, 25 lipiec 2022 16:28

Klub Kobiet Kreatywnych Gracja ma 10 lat

Napisał

Klub Kobiet Kreatywnych Gracja w 2022 r. obchodzi 10-lecie działalności. Obecnie liczy 40 członkiń i członków, którzy aktywnie uczestniczą w życiu klubu i gminy.

W gminie Skrzyszów działa wiele organizacji pozarządowych. Wśród nich jest m.in. KKK Gracja, która od 10 lat prężnie działa na terenie gminy. Klub od początku działalności był inicjatorem i realizatorem wielu projektów. Prowadzi bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i pomaga zbierać nakrętki. Organizuje warsztaty edukacyjne i ekologiczne. Członkinie i członkowie dzielą się z mieszkańcami umiejętnościami kulinarnymi, organizując Skrzyszowski Festiwal Chleba.

KKK Gracja jest stowarzyszeniem, które nie boi się wyzwań. W ciekawy i kreatywny sposób urządzają ogrody, tworząc m.in. ogrody wertykalne, wiszące oraz stojące. Podczas pandemii Covid-19 Klub aktywnie włączył się w akcję szycia maseczek (uszyto ponad 4 tysiące). 

W ostatnim czasie odbyło się otwarcie Kieszonkowego Ogrodu Sensorycznego przy siedzibie Klubu. W trakcie wydarzenia uczczono 10 urodziny stowarzyszenia, w którym wzięli udział zaproszeni goście.

Inf.: Urząd Gminy w Skrzyszowie

Czytany 85 razy
Odsłon artykułów:
16225667

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…