sobota, 23 lipiec 2022 10:06

Wybuch gazu w Zalasowej z tragicznym skutkiem

Napisał

W Zalasowej doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym. Jedna osoba poszkodowana zmarła. Kilkanaście jednostek przystąpiło do akcji ratowniczej.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 23 lipca przed godz. 9 na ul. Granicznej w Zalasowej (w pobliżu Zwiernika i Woli Lubeckiej). Budynek, adokładnie przybudówka do budynku gospodarczego częściowo został objęty pożarem i zawalił się.

Kilkudziesięciu strażaków z 13 zastępów straży przystąpiło do akcji ratowniczej. Strażacy przeszukiwali gruzowisko celem ustalenia, czy nie ma poszkodowanych.

Dom zamieszkiwał 90-letni mężczyzna. Strażacy go ewakuowali z gruzowiska, ale lekarz stwierdził zgon. Ciało było nadpalone.

Strażacy prowadzili dalsze przeszukiwanie i stabilizację gruzowiska. Nie znaleziono jednak więcej osób przysypanych, były tam dwie butle napełnione gazem.

Do akcji wstawiły się: OSP z Zalasowej, Lubczy, Ryglic, Woli Lubeckiej, PSP z Tarnowa, Siedlisk, specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego z Nowego Sącza z psami tropiącymi, a także pogotowie ratunkowe, policja, prokurator.

Przyczyną zdarzenia był najprawdopodobniej wybuch zgromadzonego w pomieszczeniu gazu.

Jak informuje tarnowska policja, po przekazaniu miejsca przez strażaków grupie dochodzeniowo-śledczej z tarnowskiej komendy, przystąpiono do szczegółowych oględzin miejsca wybuchu. W czynnościach tych wzięli udział policjanci, technik kryminalistyki, biegły z zakresu pożarnictwa, a czynności nadzorował prokurator rejonowy z Tarnowa. Jego decyzją ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala celem wykonania specjalistycznych badań, a zebrany materiał dowodowy, w tym butli gazowych, posłuży wszczęciu postępowania, które wyjaśni wszystkie okoliczności tej tragedii.

Fot.: Tarnow112.pl - Tarnowski portal ratowniczy

Czytany 2407 razy
Odsłon artykułów:
16487629

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…