środa, 29 czerwiec 2022 16:09

Pomoc humanitarna od powiatu tarnowskiegp

Napisał

Powiat Tarnowski po raz kolejny udzielił pomocy humanitarnej partnerowi zagranicznemu z Chmielnika. Tym razem przekazano szereg przedmiotów, o które zwrócił się nasz partner z Ukrainy. W transporcie znalazły się artykuły medyczne i środki opatrunkowe, w tym m.in. plastry, bandaże, siatki i gazy opatrunkowe. Przekazano również przyrządy do przetaczania płynów, strzykawki z igłami, zestawy do replantacji, rękawiczki, maski tlenowe, gogle, termometry, płyny dezynfekcyjne oraz krzesło transportowe i kardiologiczne.

Jak podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz – Tylko wspólne działania podejmowane przez różne podmioty są w stanie pomóc obywatelom Ukrainy. Dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie na czele z Panią Dyrektor Kazimierą Kunecką, która przyłączyła się do pomocy i przekazała darowiznę dla Ukrainy w postaci artykułów medycznych. - W obliczu wojny wszelka pomoc i solidarność są niezbędne. Powiat Tarnowski jest w stałym kontakcie z władzami Chmielnika, które za naszym pośrednictwem pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc. Jeżeli wymagać będzie tego sytuacja jesteśmy w stanie przekazać kolejną pomoc materialną dla zaprzyjaźnionego partnera zagranicznego z Ukrainy - zaznacza Starosta Tarnowski.

Współpraca Powiatu Tarnowskiego z Chmielnikiem rozpoczęła się w 2011 roku podpisaniem porozumienia o partnerstwie i współpracy. Miasto Chmielnik znajduje się w obwodzie winnickim. Prawa miejskie uzyskał w 1448 roku. Chmielnik jest miejscowością uzdrowiskową. W pobliskiej Kuryłówce w 1860 roku urodził się wybitny polski pianista i kompozytor Ignacy Jan Paderewski.

Inf.: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 62 razy
Odsłon artykułów:
16225637

Odwiedza nas 208 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…