czwartek, 23 czerwiec 2022 19:36

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski

Napisał

Prezentuje opinie w sprawach dotyczących doskonalenia poziomu i sprawności funkcjonowania samorządu terytorialnego. Jest opiniotwórczą grupą, a nade wszystko przestrzenią dialogu i kreowania nowych inicjatyw. Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski – bo o nim mowa – obradowało dzisiaj w stolicy Małopolski. W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity w wydarzeniu uczestniczył II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Szczególnie w ostatnim czasie liczba zadań i wyzwań, jakie podejmują samorządy, sprawia, że debaty takie jak Forum stają się bezcennym źródłem inspiracji w pokonywaniu trudności. Warto podkreślić, że współpraca administracji rządowej i samorządowej w naszym województwie układa się w sposób wzorcowy. Na szczególne uznanie zasługują chociażby wszystkie działania z minionych kilku miesięcy związane z pomocą uchodźcom wojennym z Ukrainy – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Od dwudziestu dwóch lat Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – Małopolskim Instytucie Samorządu Terytorialnego i Administracji. Obecnie zrzesza ponad 170 członków.

Forum obraduje średnio raz w miesiącu podczas roboczych spotkań. Przygotowuje wnioski o zmianę treści ustaw i rozporządzeń oraz opinie w sprawach istotnych dla samorządów. Następnie stanowiska te przekazywane są do właściwych organów, w tym także do wiadomości wojewody małopolskiego i marszałka województwa małopolskiego.

W programie dzisiejszego spotkania znalazły się m.in. tematy związane z sytuacją finansową małopolskich jednostek samorządu terytorialnego oraz ewaluacja i aktualizacja „Programu Ochrony Powietrza”.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, mistia.org.pl

Czytany 91 razy
Odsłon artykułów:
16119333

Odwiedza nas 318 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…