sobota, 11 czerwiec 2022 10:15

Zwycięzcy współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2021/2022

Napisał

W Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej szkół podstawowych najlepsze okazały się szkoły z Tuchowa i Zakliczyna.

W Igrzyskach Dzieci najlepsi w powiecie tarnowskim są młodzi sportowcy kolejno ze szkół w Zakliczynie, Tuchowie, Gromniku. Na 19 miejscu znalazł się Szynwałd. W Igrzyskach wzięło udział 64 szkoły. W klasyfikacji gmin, najwyższe miejsca zajęły: Gromnik, Tuchów, gw Tarnów.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zwyciężyły szkoły w Tuchowie, Zakliczynie, Pleśnej. Na 12 miejscu uplasował się Skrzyszów, na 15 pozycji Czermna. Startowało 68 szkół. W punktacji końcowej najwyżej uplasowały się gminy: Tuchów, Gromnik, Pleśna.

Dzieci i młodzież szkół podstawowych rywalizowała w wielu dyscyplinach sportowych takich m.in. jak: trójbój lekkoatletyczny, czwórbój lekkoatletyczny, piłce nożnej, halowej piłce nożnej, biegach przełajowych, piłce ręcznej, piłce siatkowej, koszykówce, szachach, tenisie stołowym, kolarstwie górskim.

Dane inf.: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Powiatu Tarnowskiego