Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 maj 2022 14:06

Małopolski garnizon Policji rośnie w siłę

Napisał

W Oddziale Prewencji Policji w Krakowie odbyło się dzisiaj uroczyste ślubowanie 40 nowo przyjętych policjantów. Legitymacje służbowe odebrali oni z rąk wojewody małopolskiego Łukasza Kmity oraz komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinspektora Michała Ledziona.

Małopolska rodzina policyjna zyskała dzisiaj silne wsparcie. To niezwykle istotne, że małopolski garnizon Policji rośnie w siłę. Słowa wypowiedzianej dzisiaj przez Państwa roty ślubowania to nie tylko zwieńczenie pewnego okresu przygotowawczego, ale także wyraz szacunku i powagi dla podejmowanej służby. Służby, niezwykle wymagającej, ale przynoszącej poczucie satysfakcji i dobrze wypełnionego zadania. Wszystkim nowo przyjętym dzisiaj w szeregi małopolskiej Policji życzę, aby zarówno wyzwania zawodowe, jak i osobiste układały się pomyślnie, a każdy dzień służby był źródłem spełnienia – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

- Podjęliście bardzo poważne wyzwanie, składając dzisiaj rotę ślubowania, zobowiązaliście się dbać o bezpieczeństwo i porządek prawny na terenie Małopolski, to jest wyjątkowe wyzwanie i wyjątkowe poświęcenie. Wasze życie radykalnie się zmieni, od dzisiaj to Wy będziecie zobowiązani do tego, aby dbać o bezpieczeństwo naszych współobywateli. Przed Wami długa droga, którą poświęćcie na rzetelną naukę, na zdobycie wiedzy. Zadaniem policjanta jest zrealizować swoje obowiązki i szczęśliwie wrócić do jednostki i do swoich rodzin, dlatego w tym miejscu szczególnie dziękuję rodzinom funkcjonariuszy, że wychowali tak wspaniałych ludzi i proszę o to, aby wspierali Was w codziennej służbie – mówił komendant wojewódzki Policji nadinsp. Michał Ledzion.

Nowo przyjęci policjanci i policjantki przejdą teraz przeszkolenie, po którym rozpoczną pracę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 10 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, 7 – w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie, 5 – w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie.

Wzmocnione zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Miechowie i Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu zyskają po 3 nowych policjantów, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa w Wadowicach i Komenda Powiatowa Policji w Krakowie – po 2 funkcjonariuszy, natomiast Komendy Powiatowe Policji w Chrzanowie, Suchej Beskidzkiej, Myślenicach i Zakopanem – po 1 nowym policjancie.

Dzisiejsze święto było także okazją do przekazania wyróżniającym się policjantom odznak nadanych postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z rąk wojewody małopolskiego Łukasza Kmity Odznakę Zasłużony Policjant odebrało dwóch funkcjonariuszy.

Przekazane zostały również listy gratulacyjne dla 3 policjantów z Tarnowa, 1 z Nowego Targu oraz dla kapelana małopolskich policjantów ks. Łukasza Michalczewskiego, który świętuje rok pracy dla garnizonu.

- Dziękuję za wyróżnienie, jest to dla mnie zaszczyt, że mogę być kapelanem Małopolskiej Policji  i że mogę wspierać tych, którzy służą naszej Ojczyźnie. Gratuluję Wam wyboru i będę Was wspierać duchowo całym sercem – zakończył ks. Łukasz Michalczewski.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 139 razy

Artykuły powiązane

W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…