Wydrukuj tę stronę
sobota, 07 maj 2022 13:22

Brąz dla Nataszy Potok

Napisał

Natasza Potok z Piotrkowic wywalczyła brązowy medal w judo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych.

Organizatorem finałów tegorocznej  XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych jest województwo podlaskie. Zmagania w 18 dyscyplinach rozgrywane są w okresie trzech miesięcy od marca do maja w dziesięciu miastach tego województwa. Zawody judo odbyły się w Białymstoku, w których udział wzięli najlepsi zawodnicy i zawodniczki rocznika 2005, 2006 oraz dodatkowo medaliści Pucharu Polski Juniorów Młodszych, którzy nie musieli startować w eliminacjach międzywojewódzkich. Łącznie uczestniczyło 108 dziewcząt i 162 chłopców reprezentujących 101 kluby z całej Polski.

W gronie 11 zawodników województwa małopolskiego uczestniczących w OOM była również Natasza Potok (rocznik 2007) z MOSiR-u Tuchów, (aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek). W finale kategorii wagowej do 44 kg startowało 5 zawodniczek, które rozegrały swoje walki systemem „każdy z każdym”.

Zawodniczka trenująca w Tuchowie pod okiem Marka Srebro zdobyła medal brązowy. Łącznie zawodnicy z Małopolski wywalczyli dwa medale.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie