piątek, 06 maj 2022 12:47

Majowy weekend na drogach powiatu tarnowskiego

Napisał

Czterodniowy majowy weekend już za nami. Na drogach garnizonu tarnowskiego odnotowaliśmy 3 wypadki drogowe, w których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a trzy zostały ranne, zarejestrowano 21 kolizji, zatrzymano 4 nietrzeźwych użytkowników dróg oraz odebrano 12 praw jazdy, z czego 9 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Długi weekend napawał optymizmem. Zapowiadane przez synoptyków deszcze ominęły region tarnowski. To z kolei spowodowało, że ruszyliśmy na „majówkę”. Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego czuwający na drogach regionu, a także prewencji i sztabu policji zabezpieczając wiele uroczystości o charakterze państwowym oraz imprezy sportowe.

Majówkowy weekend przebiegał spokojnie do wtorku. 3 maja po godzinie 9 dyżurny został powiadomiony o groźnie wyglądającym wypadku drogowym w centrum Tarnowa na alei Piaskowej. Kierująca samochodem osobowym fiat, 78-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego, z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki ford. W wyniku zderzenia pojazdów, obrażeń ciała doznała kierująca fiatem oraz jej 84-letni mąż. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a dalsze postępowanie będzie prowadzone w komendzie miejskiej. Kierowca i pasażer forda nie odnieśli obrażeń.

Kilka godzin później około 18 w Radłowie policjanci obsługiwali wypadek drogowy motocyklisty, który okazał się brzemienny w skutkach. Pomimo godzinnej resuscytacji druhów z OSP oraz strażaków z PSP, a później reanimacji ratowników medycznych, nie zdołano uratować 37-letniego motocyklisty z powiatu gorlickiego. Zostało wszczęte postępowanie, nad którym nadzór objął Prokurator Rejonowy w Tarnowie. Pozwoli ono wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

W dalszym ciągu odnotowujemy nietrzeźwych za kierownicą. Tylko w krótki, czterodniowy weekend majowy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców i odnotowali 21 kolizji. Ponadto 12 kierowców straciło swoje prawa jazdy, w tym 9 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W analogicznym okresie ubiegłego roku (30.04 - 3.05.2021 roku), tarnowscy policjanci odnotowali 1 wypadek drogowy w którym 1 osoba została ranna, Było 17 kolizji, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców. 37 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 169 razy
Odsłon artykułów:
16119324

Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…