piątek, 25 marzec 2022 19:10

Prezydent USA Joe Biden na Podkarpaciu

Napisał

Rzeszów był pierwszym etapem wizyty prezydenta Joe Biden w Polsce. Po raz pierwszy w historii na Podkarpacie przybył prezydent Stanów Zjednoczonych.

Port Lotniczy Rzeszów Jasionka jest dziś pokazywany przez media niemal na całym świecie.

Prezydent USA przyleciał spotkać się z amerykańskimi żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej (82nd Airborne Division), którzy stacjonują na Podkarpaciu m.in. w Rzeszowie i w Mielcu, a także z przedstawicielami organizacji niosących pomoc humanitarną. Miejscem spotkania z żołnierzami było Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena, w którym od ponad miesiąca przebywają Amerykanie. Były to sympatyczne i bardzo luźne rozmowy, a Joe Biden zjadł ze swoimi żołnierzami pizzę.

Na lotnisku z kolei Joe Biden oraz amerykański sekretarz stanu Antony Blinkem spotkali się z prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent USA kurtuazyjnie przywitał się również z gospodarzami regionu wojewodą Ewą Leniart i marszałkiem Władysławem Ortylem. Z Rzeszowa prezydent Stanów Zjednoczonych udał się do Warszawy. Jutro druga część wizyty w tym oficjalne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Inf., fot.: Samorząd Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie

Czytany 172 razy
Odsłon artykułów:
16119292

Odwiedza nas 313 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…