wtorek, 01 luty 2022 19:08

Dodatkowe ZRM-y w Małopolsce

Napisał

Wzmacniamy system Ratownictwa Medycznego! Dzisiaj w Małopolsce uruchomionych zostało 14 dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Podobną decyzję podjąłem w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas do systemu również dołączyło kilkanaście dodatkowych ZRM-ów. Łącznie od dziś funkcjonuje 25 więcej ZRM-ów. Liczymy się z tym, że w związku z coraz większą liczbą zakażeń, będzie się zwiększała liczba wyjazdów karetek. Dlatego po raz kolejny wzmacniamy system Ratownictwa Medycznego. Robimy wszystko, aby być o krok przed epidemią – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Uruchomione 1 lutego dodatkowe ZRM-y to: 5 zespołów 24-godzinnych, 4 zespoły 12-godzinne oraz 5 zespołów 8-godzinnych.

Zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego Łukasza Kmity Karpacki Rejon Operacyjny został wzmocniony o 7 ZRM-ów działających w ramach 4 dysponentów (Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Szpitala Powiatowego w Limanowej, Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu). Te dodatkowe ZRM-y będą stacjonowały w: Tarnowie, Lisiej Górze, Zakliczynie, Mszanie Dolnej, Gorlicach, Bieczu oraz Nowym Sączu.

W Krakowskim Rejonie Operacyjnym również pojawi się 7 ZRM-ów, działających w ramach 7 dysponentów (ZOZ-u w Oświęcimiu, Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Szpitala Powiatowego w Zakopanem, ZOZ-u w Suchej Beskidzkiej, Szpitala Powiatowego w Proszowicach, ZZOZ-u w Wadowicach, Pogotowia Ratunkowego w Skawinie). Te dodatkowe ZRM-y będą stacjonowały w: Oświęcimiu, Chrzanowie, Bukowinie Tatrzańskiej, Suchej Beskidzkiej, Proszowicach, Wadowicach oraz Skawinie.

Wojewoda Łukasz Kmita dziękuje wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z pandemią.

Codziennie obserwujemy zmagania pracowników ochrony zdrowia, Sanepidu i innych służb ze skutkami pandemii koronawirusa. To ogromny wysiłek, za który jesteśmy niezmiernie wdzięczni. W imieniu wszystkich Małopolan dziękuję za Waszą nieocenioną pomoc – mówi wojewoda małopolski.

W ciągu ostatniego tygodnia liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 zwiększyła się z 1745 (24.01.) do 1974 (31.01.), czyli o 229 (ok. 13%). Według danych z dziś sumaryczna liczba przypadków wariantu „Omicron” w Małopolsce wynosi 474.

Inf.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 150 razy
Odsłon artykułów:
16119252

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…