Wydrukuj tę stronę
piątek, 21 styczeń 2022 16:40

Podsumowanie egzaminów na prawo jazdy w Tarnowie

Napisał

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie podsumował egzaminy na prawo jazdy w 2021 roku.

W 2021 roku egzaminatorzy tarnowskiego ośrodka przeprowadzili prawie 24 tysiące egzaminów praktycznych – na wszystkie kategorie prawa jazdy – oraz ponad 13 tysięcy egzaminów teoretycznych.

To kolejne 12 miesięcy, które stały pod znakiem pandemii. Na szczęście nie musieliśmy zamykać ośrodka, tak jak rok wcześniej - mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. Z powodu choroby lub kwarantanny osób zdających często terminy były zmieniane. Mimo to liczba egzaminów, które odbyły się w ubiegłym roku, zbliżona jest do wyników z 2019 roku i sporo wyższa niż w 2020.

Najwięcej chętnych ubiegało się o uzyskanie kategorii B prawa jazdy na osobówki: ponad 10 tysięcy egzaminów teoretycznych i ponad 18,5 tysiąca – praktycznych. Za pierwszym podejściem zdało: prawie 70 procent (teoria) oraz niecałe 40 procent (praktyka).

W kategorii C dla samochodów ciężarowych przeprowadzono ponad tysiąc sprawdzianów teoretycznych i ponad 1300 praktycznych, co oznacza „zdawalność” ok. 60 procent.

Umiejętności kierowania autobusem – za pierwszym razem „teorię” pozytywnie zaliczyło niemal 70 procent, a praktykę – prawie 75 procent.

Zbliżone, choć nieco słabsze, wyniki uzyskiwali chętni do zdobycia uprawnień do prowadzenia traktora.

Dobrze wypadli też miłośnicy jednośladów.

Inf.: MORD w Tarnowie

 

Czytany 401 razy

Artykuły powiązane

W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…