poniedziałek, 06 grudzień 2021 18:14

Złoty Krzyż Małopolski dla tarnowskiego policjanta

Napisał

Podczas Gali Krwiodawców w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie tarnowski policjant asp. sztab. Paweł Klimek został uhonorowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego odznaka honorową – Złotym Krzyżem Małopolski.

W piątek 3.12.2021 r. podczas uroczystej Gali Krwiodawstwa w Tarnowie rozdano odznaczenie i medale za zasługi w krzewieniu idei czerwonokrzyskiej. Podczas tej uroczystości najwyższym odznaczeniem w województwie małopolskim został uhonorowany tarnowski policjant asp. sztab. Paweł Klimek, który na co dzień pełni funkcję Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a także prowadzi klub krwiodawców przy tarnowskiej komendzie Policji.

Asp. sztab. Paweł Klimek Odznakę Honorową „Złoty Krzyż Małopolski”  otrzymał z rąk wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona.  Jest ona przyznawana od 2014 r.. Ma dwa stopnie - złoty i srebrny, a swoim kształtem nawiązuje do jubileuszowego krzyża na szycie Giewontu w Tatrach Zachodnich. Na stronie licowej znajduje się herb Województwa Małopolskiego, a na odwrocie napis: „Na Was zawsze można liczyć”.

Paweł Klimek od ponad 25 lat systematycznie oddaje krew, w sumie na swoim koncie ma już niemalże 57 litrów tego bezcennego daru.

Wśród wyróżnionych byli również policjanci i pracownicy zatrudnieni w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie asp. Michał Frużyński, Katarzyna Łabno oraz Maciej Pułkownik. Otrzymali oni odznaczenia Zasłużonego Honorowego Krwiodawcy stopnia I, II oraz III stopnia. 

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 223 razy
Odsłon artykułów:
15811955

Odwiedza nas 145 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…