wtorek, 30 listopad 2021 16:23

Nietrzeźwi na drogach

Napisał

Wczoraj na tarnowskich drogach policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję „trzeźwy poranek”. Zostało zatrzymanych 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Wobec dwóch zostały wszczęte postępowanie o naruszenie artykułu kodeksu karnego.

Do tarnowskich policjantów docierają sygnały o tym, że za kierownicę wsiadają osoby, które wcześniej piły alkohol. Z tego też powodu w Tarnowie oraz powiecie tarnowskim policjanci wydziału ruchu drogowego organizują cykliczne akcje kontroli trzeźwości. Tak było w ubiegły poniedziałek. W ciągu zaledwie 3 godzin na drogi w Tarnowie, Skrzyszowie i Łęgu Tarnowskim wyjechało 4 pijanych kierowców. Dwóch wsiadło za kierownicę swoich samochodów mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, a pozostali dwaj kierowcy powyżej 0,2 promila.

Każde takie naruszenie skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy z tym, że mając w organizmie ponad pół promila alkoholu, zostaje wszczęte postępowanie za naruszenie artykułu 178a kodeksu karnego. Jego skutki to zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat, kara pozbawienia wolności do 2 lat i wysoka grzywna do 5 tysięcy złotych. W przypadku wykroczenia, czyli stężenia alkoholu w organizmie w przedziale od 0,2 do 0,5 promila, prowadzone jest postępowanie w związku z naruszeniem kodeksu wykroczeń, którego skutki to kara aresztu lub grzywny.

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał mieszkaniec Tarnowa, który został zatrzymany na jednej z ulic miasta. Podczas badania alkomatem, urządzenie pokazało wynik 0,36 mg/l, czyli ponad 0,7 promila.

Z kolei 1611 kierowców przebadali wczoraj dębiccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie, KPP w Dębicy

Czytany 177 razy
Odsłon artykułów:
15811955

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…