niedziela, 28 listopad 2021 17:06

Legendarne miejsca

Napisał

Stanisław Podraza i Piotr Zięba rozpoczęli cykl opowieści z zamierzchłych czasów. Warto poznać te niezwykle historie związane z tajemniczymi miejscami.

Kiedy to dokładnie się działo nikt nie wie. Jedni twierdzą że było to za czasów Wielkiej Lechi a inni, że nieco później

- rozpoczyna zasłyszaną w dzieciństwie i spisaną przez siebie legendę z góry Kokocz, Piotr Zięba, mieszkaniec Szynwałdu, znawca lokalnych opowieści, poeta ludowy, bajarz, z zamiłowania także fotograf. 

Barwne opowieści snuje w miejscach, w którym doszło kiedyś do niezwykłych zdarzeń. Całkiem możliwe, że historie te, jak sam o nich mówi równie tajemniczo, są prawdziwe.

Na miejsce zdarzenia przybywa także drugi współautor projektu- Stanisław Podraza- Szynwałdzianin, niestrudzony kamerzysta i twórca cieszących się ogromną popularnością filmów dokumentujących lokalne wydarzenia, osoby, miejsca. 

Ciekawe miejsca i związane z nimi opowieści staram się udostępniać jak najszerszej rzeszy odbiorców, ale także przekazać przyszłym pokoleniom, aby ocalić je od zapomnienia

- mówi Stanisław.

Filmy zostały opublikowane na kanale YouTube i przyciągnęły w krótkim czasie licznych widzów, a także... turystów.

Do pierwszego z miejsc ujętych w filmach, czyli na górę Czub, już następnego dnia przybyła całkiem spora grupa zaciekawionych osób

- mówi Piotr. 

Zamiarem twórców z Szynwałdu jest zrealizowanie kolejnych filmów. A znając ich dotychczasowe działania, zapewne to uczynią, gdy tylko pozwoli na to pogoda i siły. 

Pierwsze trzy filmy z serii Legendarne miejsca to:

Poszukiwania zamku na górze Czub w Zalasowej

Góra Kokocz w Woli Lubeckiej

Staw na Kępadłach w Szynwałdzie

Czytany 583 razy
Odsłon artykułów:
16225727

Odwiedza nas 415 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…