środa, 24 listopad 2021 17:27

Sukcesy sportowe mieszkańców gminy Tuchów

Napisała

Pochodząca z Siedlisk saneczkarka Natalia Jamróz została powołana do kadry narodowej seniorów. Wysokie wyniki osiągnęli także młodzi szachiści i judocy.

Pochodząca z Siedlisk saneczkarka Natalia Jamróz została powołana do kadry narodowej seniorów w sezonie 2021/2022 i obecnie trenuje w Yanqing National Sliding Centre – położonym na północny-zachód od Pekinu. Uczestnicy będą mogli zapoznać się ze specyfiką olimpijskiego toru w Yanquing, na którym w lutym 2022 zostaną rozegrane Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

W Łęgu Tarnowskim został rozegrany I Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Średnich o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego 2021. Pomysłodawczynią turnieju była Grażyna Karaś – radna powiatowa. W zawodach uczestniczyło osiem czteroosobowych drużyn z powiatu tarnowskiego. Mistrzem powiatu tarnowskiego została szkolna drużyna szachowa  CKZiU Tuchów 1, przed LO z Tuchowa. Podium uzupełnia CKZiU Tuchów 2. Wymienione drużyny otrzymały puchary i medale. Kolejne drużyny to: ZSP Ryglice, ZSLiT Wojnicz, ZSOiZ  Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, oraz ZSP Żabno otrzymały okolicznościowe statuetki szachowe za udział w turnieju. Mistrzami szachownic zostali zawodnicy tuchowskich drużyn: Jakub Szeląg, Piotr Bakuliński, Arkadiusz Kopek i Hubert Zybiński.

Trzy dziewczyny i dwóch chłopców z MOSiR Tuchów wzięło udział w jubileuszowych dziesiątych zawodach w Mysłowicach. Podopieczne trenera Marka Srebro wywalczyły trzy medale. Kornelia Ciszek złoty medal w kategorii do 70 kg, a dwa srebrne Zuzanna Gawron (44 kg) i Ewelina Burza (48 kg). Tomasz Dziga był czwarty (60 kg), a Nataniel Sajdak siódmy (46 kg). Dwie judoczki MOSiR-u Nina i Natasza Potok uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie w dniach wezmą udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbędą się w Pile.

Inf.: Urząd Miejski w Tuchowie