czwartek, 18 listopad 2021 17:34

Patrycja z Nowodworza potrzebuje pomocy

Napisała

Życie 38-letniej mieszkanki gminy Tarnów zmieniło się w jednej chwili, gdy po serii rutynowych badań okazało się, że ma białaczkę limfatyczną. Ta przeobraziła się w chłoniaka złośliwego, który nie reaguje na żadne leczenie. Jedyną szansą dla Patrycji jest specjalistyczny przeszczep CAR-T cell wykonany w Gliwicach. Rodzina zgromadziła 100 tys. zł, a potrzeba miliona złotych.

Władze gminy Tarnów proszą wszystkich o pomoc. Każda wpłata ma znaczenie – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Patrycję Rybę wspiera Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Od czterech lat, od czasu diagnozy, żyję zupełnie inaczej niż żyłam. Pracowałam w Krakowie, cieszyłam się z każdego dnia, a teraz odliczam czas pomiędzy kolejnymi wizytami w szpitalu – mówi Patrycja, która mimo choroby się nie poddaje. Skończyła nawet niedawno studia – lingwistykę dla biznesu w języku angielskim. Mam plany, coś jeszcze chciałabym w życiu zrobić. Nie mam pretensji do losu, że mnie tak doświadczył, lecz zrobię wszystko, by żyć. Życie jest przewrotne, ale nie wolno się poddawać  – dodaje.

Patrycja słabnie z dnia na dzień, najbardziej dokucza jej zmęczenie i ból kości. Lekarze uważają, że powinna rozpocząć leczenie najpóźniej w styczniu. Na domiar złego, kilka miesięcy temu poważnie przeszła zakażenie koronawirusem – przez miesiąc przebywała na intensywnej terapii. Ale silna jest i dała radę, wygrała z wirusem, naszym pragnieniem jest, aby zwyciężyła także tę chorobę – dodaje mama Patrycji.

Pieniądze na leczenie Patrycji można przekazywać za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Zbiórka kończy się w ostatnim dniu bieżącego roku. Lekarze nie pozostawiają wątpliwości - bez terapii mieszkanka Nowodworza nie przeżyje. Wiem, że jeśli pokonam chorobę już nigdy niczego nie odłożę na później. Leczenie ostatniej szansy - CAR-T cell musi zostać przeprowadzone jak najszybciej, zanim choroba rozsieje się po całym organizmie powodując potworne spustoszenie! Dlatego tak bardzo proszę o wsparcie – uzupełnia Patrycja.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 176 razy
Odsłon artykułów:
15812130

Odwiedza nas 741 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…