wtorek, 09 listopad 2021 19:37

Profesor Andrzej Maciejczak z medalem Gloria Medicinae

Napisał

Profesor Andrzej Maciejczak, mieszkaniec gminy Tarnów został laureatem odznaczenia Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Neurochirurg znalazł się w gronie 10 wyróżnionych lekarzy. Odznaczenie jest przyznawane najwybitniejszym postaciom świata medycznego. Uroczysta Gala Polskiego Towarzystwa Lekarskiego odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskim w Warszawie. Kapituła Medalu przyznaje to najwyższe odznaczenie od 1990 roku za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Gmina Tarnów może się poszczycić wybitnymi mieszkańcami. Należy do nich prof. Andrzej Maciejczak. Jesteśmy ogromnie dumni i mocno gratulujemy – mówi wójt Grzegorz Kozioł. 

Andrzej Maciejczak pracuje w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie, kieruje oddziałem neurochirurgii. Za swoje zasługi otrzymał także Złoty Krzyż Zasługi przyznawany przez Prezydenta RP oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. Jest również związany z tarnowską PWSZ.

Inf.: Urząd Gminy Tarnów

Czytany 196 razy
Odsłon artykułów:
15812110

Odwiedza nas 590 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…