czwartek, 21 październik 2021 16:47

Konferencja w Ryglicach – „Instrumenty wsparcia dla biznesu”

Napisał

19 października w Pałacu pod Dębami w Zalasowej odbyła się konferencja „Instrumenty wsparcia dla biznesu” pod patronatem Pana Michała Cieślaka, Ministra ds. rozwoju samorządów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Organizatorem konferencji był burmistrz Ryglic oraz Krakowski Park Technologiczny.

W wydarzeniu wzięło udział około 70-ciu przedsiębiorców i samorządowców z gminy Ryglice, powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego.

Minister Pan Michał Cieślak brał zdalnie udział w konferencji, podczas której poinformował, że bardzo leży mu na sercu współpraca samorządów z przedsiębiorcami, bo tylko w ten sposób będzie można dobrze wykorzystać środki z Rządowego Programu Polski Ład, w celu zrównoważonego rozwoju naszego kraju.

Podczas konferencji dokonałem prezentacji naszej gminy łączącej wartości tradycyjne z innowacyjnym rozwojem. Przedstawiłem walory turystyczne, tereny inwestycyjne oraz przeprowadzone w ciągu ostatnich 3 lat inwestycje na kwotę około 58 000 000,00 PLN. Nakreśliłem również plany inwestycyjne na najbliższe lata - mówi burmistrz Ryglic Paweł Augustyn.

Eksperci Krakowskiego Parku Technologicznego, Centrum Business in Małopolska oraz Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawili możliwości finansowania inwestycji, uzyskania zwolnień podatkowych, a także informacje o rodzaju wsparcia jakie oferują instytucje otoczenia biznesu w Małopolsce.

Na spotkaniu przedsiębiorcy dowiedzieli się jak sięgać po różne dofinansowania, w jaki sposób przygotować grunty pod inwestycje oraz jak pisać wnioski i projekty. Konferencja miała także na celu prezentację potencjału gminy Ryglice, jako miejsca przyjaznego inwestorom.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że przedsiębiorcy z regionu nawiązali kontakty i współpracę z instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości. Mam nadzieję, że wyniesiona wiedza pozwoli na poszerzenie działalności przedsiębiorców, ograniczenie problemów związanych z zatrudnieniem i znalezieniem dobrych terenów inwestycyjnych oraz kolejne inwestycje na terenie gminy. Pragnę złożyć serdeczne podziękowania Ministrowi Panu Michałowi Cieślakowi za objęcie honorowego patronatu, Samorządowcom, Przedsiębiorcom i wszystkim przybyłym gościom. Dziękuję również Kołu Gospodyń Wiejskich z Zalasowej za przygotowanie kameralnego poczęstunku oraz Kapeli Ludowej z Zalasowej za muzyczny akompaniament podczas wydarzenia - dodał burmistrz Ryglic.

Inf.: Urząd Miejski w Ryglicach, fot.: Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach

 

Czytany 302 razy
Odsłon artykułów:
15697883

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…