wtorek, 19 październik 2021 16:54

"Trzeźwy poranek" w powiecie dębickim

Napisał

1184 kierowców przebadali wczoraj dębiccy policjanci w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze zatrzymali 6 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwo.

Wczoraj od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania pn. "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 1184 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących w stanie nietrzeźwości.

Niechlubnym rekordzistą był 24-letni mieszkaniec Łęk Dolnych kierujący audi, którego zatrzymano do kontroli na ulicy 3 Maja w Pilznie. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

Wobec kierującego oplem astrą, w Dębicy na ulicy Cmentarnej, interweniował Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego dębickiej komendy. Podinsp.Waldemar Mytkoś poddał kontroli na trzeźwość 52-letniego mieszkańca Kochanówki. Urządzenie wykazało w jego organizmie 1,1 promila alkoholu. Naczelnik dębickiej drogówki na ulicy Krakowskiej skontrolował trzeźwość kierującego subaru. Alkomat wykazał w organizmie 35-letniego mieszkańca Jaworza Dolnego 0,7 promila alkoholu. Policjanci na ulicy Mościckiego w Dębicy zatrzymali do kontroli kierującego citroenem, 36-letniego mieszkańca Dębicy. Mężczyzna miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. W Pustyni funkcjonariusze przebadali 64-letniego mieszkańca Pilzna. Mężczyzna podróżując fordem fiestą miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci interweniowali również w Pustyni. Badaniu alkomatem poddali 54-letniego mieszkańca Paszczyny. Kierujący ciężarowym manem, miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym odpowiedzą przed sądem. 

Inf.: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Czytany 133 razy
Odsłon artykułów:
15697942

Odwiedza nas 237 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…