poniedziałek, 18 październik 2021 16:49

Stypendyści Fundacji abp. Jerzego Ablewicza

Napisał

W kościele pw. św. Józefa odbyło się jesienne spotkanie formacyjne stypendystów Fundacji abp. Jerzego Ablewicza.

Młodzi - uczniowie szkół podstawowych i średnich z całej diecezji - uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Stanisław Salaterski, przewodniczący rady fundacji.

W homilii zaapelował do stypendystów, by byli świadkami wiary i przywiązania do Kościoła w swoich środowiskach, naśladując św. Jadwigę Śląską, św. Jana Pawła II i abp. Jerzego Ablewicza.

Patron fundacji, abp Jerzy Ablewicz, przyszedł do naszej diecezji spoza niej, ale oddał jej całe serce. Inicjował budowę ponad 140 kościołów, troszczył się o powołania, tak że tarnowskie seminarium pękało w szwach, rozwijał bardzo gorliwie kult Matki Bożej w Jej sanktuariach. Doprowadził do beatyfikacji Karoliny Kózkówny. Starał się, by młodzi ludzie, zdolni, pracowici, ale z ubogich rodzin, mieli lepszy start w życiu

- mówił bp Salaterski, zachęcając, by stypendyści przez naukę, rozwijanie swoich pasji i zaangażowanie w życie parafii odpowiadali na wyzwania współczesnych czasów.

Po Mszy św. biskup wręczył stypendia 23 uczniom, którzy po raz pierwszy otrzymają finansową pomoc w nauce dzięki fundacji, która zdobywa pieniądze m.in. z ofiar składanych podczas udzielania sakramentu bierzmowania. W sumie z pomocy fundacji będzie korzystało 99 osób.

Inf.: Diecezja Tarnowska

Czytany 108 razy
Odsłon artykułów:
15697867

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…