czwartek, 07 październik 2021 09:41

Kontrole policjantów ws. maseczek

Napisała

W związku z rosnącą liczbą zakażeń covid-19, dębiccy policjanci zintensyfikują kontrole w galeriach, placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego. Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Dębicy apeluje o rozsądek i odpowiedzialność, które służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Epidemia koronawirusa w Polsce jeszcze nie wygasła. Nadal w miejscach publicznych, komunikacji miejskiej, urzędach, czy placówkach handlowych, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa. Nie wszyscy jednak stosują się do obowiązujących przepisów. Wiele osób świadomie nie zakłada maseczek. W związku z panującą tendencją wzrostową zakażeń, dębiccy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole galerii handlowych, urzędów oraz środków komunikacji publicznej.

Kontrole przeprowadzać będą również nieumundurowani funkcjonariusze. Przypominamy, że osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

Za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 500 złotych. W przypadkach rażących naruszeń, policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Inf.: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Czytany 226 razy
Odsłon artykułów:
15697835

Odwiedza nas 466 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…