wtorek, 14 wrzesień 2021 12:40

Weekend na tarnowskich drogach

Napisała

Tarnowscy policjanci podsumowują drugi, ciepły weekend września. W ciągu trzech dni tarnowscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, odebrali 26 praw jazdy z czego 24 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Likwidowali skutki groźnie wyglądającego wypadku z udziałem motocyklisty.

W sobotę w nocy w Bogumiłowicach policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy zostali wezwani do kierowcy niebieskiej skody, który zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie melioracyjnym. Okazało się, że przyczyną tej sytuacji był alkohol. 60-letni kierowca z powiatu tarnowskiego w wydychany powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście w tej sytuacji nie zrobił nikomu więcej krzywdy, a przytomni świadkowie tej kolizji zabezpieczyli kluczyki nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Wieczorem natomiast w Lisiej Górze druga załoga ruchu drogowego została wezwana do kolizji z ciągnikiem rolniczym. Gdy na miejscu pojawili się policjanci zastali jedynie kierowcę i jego pasażera małej toyoty. Twierdzili oni, że od kierowcy ciągnika rolniczego była wyczuwalna woń alkoholu, a gdy usłyszał, że na miejsce jedzie patrol policji oddalił się z miejsca kolizji. Policjanci ustali właściciela traktora i udali się do jego miejsca zamieszkania. Niestety w domu go nie zastali. W ramach prowadzonego postępowania w związku z zaistniałą sytuacja będą prowadzone czynności w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie.

Spowodowanie kolizji jest wykroczeniem, natomiast jazda pod wpływem alkoholu przestępstwem.

W niedzielę natomiast doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Kierowca jednośladu jechał drogą główną w Nowodworzu, gdy w pewnym momencie z drogi podporządkowanej wyjechał kierowca samochodu osobowego. Motocyklista uderzając w przeszkodę doznała złamania ręki oraz urazu nogi. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Oba pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu, gdzie zostaną poddane oględzinom, które wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z tym wypadkiem.

W minionym tygodniu na drogach Tarnowa oraz regionu doszło w sumie do 3 wypadków drogowych, w których 3 osoby zostały ranne. Tarnowscy policjanci zatrzymali 21 nietrzeźwych kierowców, odnotowaliśmy 53 kolizje drogowe. W minionym tygodniu 26 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 24 za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Życzymy wszystkim szerokiej drogi i apelujemy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku przy kierowaniu swoimi samochodami. Pośpiech jest złym wróżbitą, nie warto się denerwować i spieszyć za kierownicą, zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 83 razy
Odsłon artykułów:
15422299

Odwiedza nas 347 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…