czwartek, 09 wrzesień 2021 11:18

Blisko 900 praw jazdy za prędkość

Napisała

W okresie pierwszych 8 miesięcy 2021 roku tarnowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 893 praw jazdy za przekroczenie limitu prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przedstawione liczby pokazują, że w dalszym ciągu kierujący ignorują podstawowe przepisy ruchu drogowego. Nadal zdarzają się kierowcy, których zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za jazdę z prędkością większą o ponad 50 km/h niż obowiązuje na obszarze zabudowanym, nie powstrzymuje od nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków, zwłaszcza tych najtragiczniejszych w skutkach. Policjanci przez prowadzone działania studzą zapędy kierowców łamiących limity prędkości i wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Jak widać stosunkowo skutecznie, bo w ciągu 8 miesięcy tego roku odnotowano mniej wypadków, zabitych i rannych w porównaniu do 8 miesięcy 2020 roku.

W bieżącym roku w całym powiecie tarnowskim doszło bowiem do:

• 56 wypadków, tj. o 17 mniej
• w wypadkach drogowych śmierć poniosły 4 osoby, tj. o 6 mniej
• w wyniku zderzeń drogowych rannych zostało 72 osoby, a w analogicznym okresie ubiegłego roku było ich 75.

W całym 2020 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 781 praw jazdy za przekroczenie limitu prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowco, śpiesz się powoli, bo pośpiech jest złym wróżbitą. Utrata prawa jazdy to najmniejszy kłopot dla kierowcy. Spowodowanie kolizji czy wypadku, gdzie są osoby ranne czy zabite, niesie za sobą dużo większe skutki moralne, społeczne, rodzinne.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 64 razy
Odsłon artykułów:
15422303

Odwiedza nas 399 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…