piątek, 28 maj 2021 21:27

Zmiana warty w małopolskim garnizonie Policji

Napisał

Insp. Roman Kuster nieco ponad rok temu objął funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie. Z oddaniem kierował i nadzorował pracę policjantów i policjantek w naszym województwie. 25 maja minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński powołał go na zastępcę komendanta głównego. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uroczyście przekazał obowiązki swojemu następcy – nadinsp. Michałowi Ledzionowi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

W imieniu swoim i wszystkich Małopolan serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i potwierdzaną przy każdej możliwej okazji wierność policyjnej dewizie „Pomagamy i chronimy”. Wyrażam wdzięczność za szereg inicjatyw, owocną współpracę, wspólne przedsięwzięcia, a przede wszystkim za otwartość i gotowość do podejmowania ponadstandardowych działań. Było to szczególnie ważne w minionych miesiącach, naznaczonych walką z epidemią koronawirusa. Podlegli Panu małopolscy Policjanci swoją postawą potwierdzili, że zawsze możemy na nich liczyć – przekazał wojewoda Łukasz Kmita w swoim liście, który skierował do komendanta Romana Kustera.

Wojewoda złożył także życzenia nowo powołanemu komendantowi wojewódzkiemu Policji w Krakowie, życząc, by służba w Małopolsce przyniosła mu poczucie spełnienia i przyczyniła się do dobrego rozwoju.

Nadinsp. Michał Ledzion urodził się w 1970 r. w Łodzi. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Zajmował różne stanowiska w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jak i w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Od października 2019 roku pełnił obowiązki I zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji oraz komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. Dzisiaj oficjalnie objął funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Info: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytaj także: Nowy komendant małopolskiej policji

Czytany 483 razy
Odsłon artykułów:
16225670

Odwiedza nas 187 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…