środa, 10 luty 2021 01:04

Działania tarnowskich policjantów w okresie obostrzeń

Napisał

W związku z wprowadzeniem lockdownu w całym kraju tarnowscy policjanci sprawdzali, czy respektowane są aktualne obostrzenia epidemiologiczne. Wobec osób, które łamały przepisy zostały sporządzone wnioski ukaranie do SANEPIDU.

Na terenie garnizonu tarnowskiego policjanci w dalszym ciągu sprawdzają czy właściciele różnych działów gospodarki stosują się do zaleceń polskiego rządu w szczególności czy egzekwowane są przepisy dotyczące placówek handlowych, klubów fitness, dyskotek, stoków narciarskich, a także przewozu osób w komunikacji zbiorowej. Kontrole przeprowadzane są wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną lub funkcjonariuszami innych inspekcji i straży.

W Tarnowie oraz powiecie tarnowskim od 1.02.2021 roku policjanci podjęli w 34 interwencje związane z naruszeniem zakazów związanych z brakiem maseczki. Wobec 37 osób interwencja zakończyła się grzywną w postaci mandatu karnego na łączną kwotę 2530 złotych. Zostało sporządzonych 9 wniosków do sądu o ukaranie. Ponadto od początku roku policjanci przeprowadzili w sumie 373 kontrole obiektów handlowych, w tym wspólnie z PIS 173. Stwierdzone nieprawidłowości zostały zgłoszone do właściwych inspekcji i straży, które wdrożyły swoje postępowania.

Przeprowadzone kontrole mają na celu ochronę naszego zdrowia oraz zdrowia naszych najbliższych.

Przypominamy, że wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Na wiele nurtujących nas pytań możemy znaleźć odpowiedzi pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi.

Info: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 442 razy
Odsłon artykułów:
16215793

Odwiedza nas 308 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…