środa, 18 listopad 2020 18:41

Laptopy do nauki zdalnej

Napisał

Uczniowie z Ryglic otrzymali laptopy w ramach zadania określonego w Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - a dokładnie w pakiecie edukacyjnym, związanym z zapobieganiem COVID-19. Dodatkowe zadanie polega na wsparciu na niezbędne zakupy w celu umożliwienia nauki zdalnej dla tych uczniów/nauczycieli, którzy mają problem ze sprzętem komputerowym.

W projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” wprowadzono zmiany związane przede wszystkim z koniecznością wprowadzenia nowego zadania i zwiększenie środków finansowych na jego realizację.

Zakupione laptopy będą użyczane uczniom szkół, które prowadzi powiat tarnowski, w celu umożliwienia nauki zdalnej w okresie zamknięcia placówek oświatowych z powodu pandemii spowodowanej koronawirusem. Zakup laptopów możliwy jest dla szkół zawodowych tj. Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia.

Zgodnie z przeprowadzonymi diagnozami nowe laptopy trafiły do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach – 14 sztuk (14 dla Technikum) oraz 20 laptopów do szkół w Zakliczynie, Żabnie o Wojniczu.

ZSP Ryglice zostało włączone w realizację projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” jedynie w zakresie doposażenia i wykorzystania sprzętu niezbędnego do realizacji kształcenia zawodowego. Uczniowie mogą wypożyczać sprzęt do domu ze szkół, w których się uczą.

Info: Starostwo Powiatu Tarnowskiego

Czytany 642 razy
Odsłon artykułów:
16225717

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…