Lider za mocny. MKS Ryglice ? Dunajec Nowy Sącz 1:3

W szóstej kolejce małopolskiej IV ligi siatkarze MKS Ryglice ulegli Dunajcowi Nowy Sącz 1:3. Dla przyjezdnych była to szósta wygrany z rzędu, dzięki czemu umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Rygliczanie po dwóch ostatnich porażkach zajmują trzecie miejsce.

Lepiej w sobotnie spotkanie weszli podopieczni trenera Stańczyka. Od początku pierwszego seta utrzymywali oni 2-3 punktową przewagę, a w końcówce powiększyli ją do 6 punktów, wygrywając 25:19. Zdecydowanie bardziej zacięty był drugi set, w którym po emocjonującej końcówce triumfowali siatkarze Dunajca 25:23. Nieco podłamani gospodarze słabo wypadli w secie trzecim, w którym dominowali goście, osiągając nawet przewagę 10 punktów. Ostatecznie ta partia padła ich łupem do 18. W secie czwartym, jak się później okazało ostatnim, obie ekipy toczyły wyrównany bój do półmetku, wtedy ?wyższy bieg? włączyli goście z Sądecczyzny i między innymi dzięki świetnej grze obronnej oraz wysokiej skuteczności na kontrze, wygrali do 18, a całe spotkanie 3:1.

W ostatnim meczu I rundy (20.12) MKS Ryglice uda się do Myślenic, gdzie zmierzy się miejscowym Dalinem. Start rundy rewanżowej zaplanowano na 10 stycznia.

MKS Ryglice ? Dunajec Nowy Sącz 1:3 (25:19, 23:25, 18:25, 18:25)

MKS Ryglice: Wiśniowski Michał, Nalepka Kamil, Nalepka Jakub, Sebastian Janiec, Burnat Piotr, Jachym Piotr, Jachym Grzegorz, Gawron Paweł, Skrobot Marek, Zegar Grzegorz, Filar Tobiasz. Trener Stańczyk Konrad.

Pozostałe wyniki VI kolejki:

GSKS Laskowa ? Orzeł Ciężkowice 3:0 (25:12, 25:16, 25:21)