Kolejne sukcesy tuchowskim judoków

Tuchowscy judocy Sokoła zdobywają kolejne wysokie pozycje w turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym. W tym roku sekcja judo obchodzi 35- lecie swojej działalności.

W zawodach, które miały miejsce 1 czerwca 2014 r. w Bochni tuchowscy judocy wywalczyli kolejne sukcesy. W turnieju wzięło udział 251 zawodników z 25 klubów z województwa małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Czternastoosobowa ekipa trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta 9 medali. Tytuły Mistrzów Małopolski Dzieci na rok 2014 zapewniły sobie dziewczęta: Nicoletta Zduń i Natalia Wzorek. Srebrne medale zdobyli: Paweł Piątek, Jakub Poręba, Hubert Starzyk, a brązowe - Michał Dudek oraz Kacper Żydowski. W kategorii Młodzików dwa medale zdobyli: srebrny- Karol Knapik, a brązowy Gabriela Gut.

Pod koniec maja w Wolbromiu zawodnicy Sokoła Tuchów uczestniczyli w międzynarodowym turnieju dzieci w judo. Podopieczni trenera Marka Srebro wywalczyli dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Natalia Wzorek, zdobywczyni dwóch złotych krążków. Pierwszy w kategorii dziewcząt, drugi w rywalizacji z ? chłopcami. Medale zdobyli także: Oliwier Baran, Filip Wantuch, Hubert Starzyk (srebro), Nicoletta Zduń (brąz - w grupie z chłopcami. Na piątych punktowanych miejscach uplasowali się Michał Dudek i Paweł Piątek.

10 maja w Hali MOSiR w Tuchowie odbył się Otwarty Międzywojewódzki Turniej Młodziczek, Młodzików i Dzieci w Judo. W zawodach uczestniczyło 209 zawodniczek i zawodników z 24 klubów z Polski, Ukrainy i Słowacji. Polskę reprezentowały drużyny z województw: Małopolski, Podkarpacia, Śląska i Świętokrzyskiego. Rozgrywki tuchowskie odbywały się na czterech polach walki, w 39 kategoriach wagowych. Piętnastoosobowa drużyna UKS Sokół Tuchów wywalczyła 8 medali: Nicoletta Zduń (złoto), Filip Wantuch, Hubert Starzyk, Natalia Wzorek, Gabriela Gut, Dominik Świderski (srebro), Jakub Poręba, Karina Damian (brąz). W klasyfikacji klubowej w kategorii dzieci, Sokół Tuchów zajął 3 miejsce za T.S. Wisła Kraków i MOSiR Bochnia.

Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowych odznaczeń Polskiego Związku Judo dla byłych tuchowskich zawodników z okazji 35-lecia istnienia sekcji judo w Tuchowie. Srebrną odznakę PZJ otrzymał Marek Słowik. Złotą odznakę PZJ Magdalena Marszałek, a Medal PZJ Artur Znamirowski.

Sekcja judo powstała w Tuchowie z inicjatywy Marka Srebro w 1979 r. W kategorii dzieci działa jako UKS Sokół Tuchów a w wyższych kategoriach jest filią MKS PM Tarnów. Zajęcia odbywają się w salce judo hali MOSiR (prowadzący Marek Srebro- Grupa I, Krzysztof Gut- Grupa II, Grupa III) oraz w zespole szkół w Siedliskach (prowadzący Paweł Słowik- Grupa IV).

Źródło: mosir.tuchow.pl