Emocjonujący mecz bez happy endu

Aż siedem bramek zobaczyli kibice, którzy postanowili wybrać się na niedzielny pojedynek pomiędzy KS Ryglice a Bobrovią Bobrowniki Małe. Pierwszą groźną sytuacje stworzyli sobie przyjezdni. Strzał z rzutu wolnego z ponad 20 metrów ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Porębę. W odpowiedzi na tą sytuację wynik spotkania otworzył powracający do drużyny gospodarzy Mariusz Baszczewski, po precyzyjnym strzale w długi róg. W tej części gry optyczną przewagę uzyskali nasi zawodnicy, jednak w kilku sytuacjach zimnej krwi zabrakło M.Siedlkowi i Ł. Cetnarowskiemu. W myśl piłkarskiego porzekadła o niewykorzystanych sytuacjach, goście kilka minut przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Po nieudanej pułapce ofsajdowej, snajper przyjezdnych stanął  sam na sam z Porębą i wygrał ten pojedynek ...

Drugą połowa meczu rozpoczęła się ponownie od mocnego akcentu Bobrów. Co prawda strzał zawodnika przyjezdnych z około 25 m Poręba zdołał sparować na poprzeczkę, jednak przy dobitce z bliskiej odległości był już bezradny. Na szczęście rygliczanie nie załamali się i kilka minut później doprowadzili do wyrównania. Szarżującego w polu karnym Jamróza nie przepisowo zatrzymał golkiper gości, za co sędzią wskazał na wapno oraz ukarał piłkarza przyjezdnych czerwoną kartą. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Piotr Cetnarowski. Rygliczanie grając w przewadze zwietrzyli szansę na komplet punktów. Niestety dwukrotnie narazili się na kontry gości, które zakończył się bramkami. W pierwszej z  sytuacji napastnik gości przy biernej postawie obrony oddał precyzjny strzał z 15 metrów. W drugiej sytuacji defensor Ryglic musiał ratować się dyskusyjnym faulem w polu karnym za co arbiter zawodów przyznał rzut karny. Wiara chociażby w jeden punkt wróciła za sprawą M. Siedlika, który wykorzystując swoją szybkość zdołał wymanewrować w polu karnym  2 obrońców i strzelił obok bramkarza. Od tego momentu nastąpił szturm bramki gości. Na bardzo wysoką notę pracował jednak rezerwowy bramkarz gości, który co najmniej trzykrotnie uratował swój zespół od bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4.

KS Ryglice - Bobrovia Bobrowniki Małe 3:4 (1:1)

Bramki dla KS Ryglice: M. Baszczewski, P. Cetnarowski, M. Siedlik

Skład: Poręba - Kozak, Setlik, Starzyk, B.Siedlik - Ł. Cetnarowski, Kozioł, P. Cetnarowski, Bałut - Siedlik, Baszczewski oraz Cieślikowski, Jamróz, Puchalski, Filip.

Pozostałe wyniki XVII kolejki "A" Klasy:

Dunajec Zbylitowska G. - Tuchovia II Tuchów 4:1, LKS Rudka - GKS Gromnik 3:3

Pogórze Pleśna - Iskra Tarnów 1:0, LKS Zgłobice - LUKS Skrzyszów 2:6

Olszynka Ołpiny - Liwocz Szerzyny 3:0 KS Ryglice - Bobrovia Bobrowniki Małe 3:4

Pogoria Pogórska Wola - Jutrzenka Wierzchosławice 3:2,LKS Szynwałd - Dunajec Zakliczyn 1:4