2 miesiące do Karpackiego Wyścigu Kurierów

filmy-Ryglice i okolice

Zdajecie sobie sprawę, że do 6. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów pozostały już niespełna dwa miesiące? Właśnie tak. Nim się obejrzycie, peleton kurierów stanie na starcie 1. etapu w Veszprem, skąd uda się na przeszło 700-kilometrową trasę wiodącą szosami Węgier, Czech, Słowacji i Polski.


Zdjęcie archiwalne

Jako, że czasu do wyścigu jest coraz mniej, tempo prac przygotowawczych do KWK 2014 zwiększa się z dnia na dzień. Drukowane są foldery i plakaty, dopinane kwestie zabezpieczenia tras, rezerwowane hotele, uzupełniane składy ekip, których w tym roku do rywalizacji przystąpi aż 40 i wiele, wiele innych rzeczy. Jest więc co robić. Przypomnijmy, że w tym roku wyścig trwać będzie o jeden dzień dłużej, co związane jest z dołączeniem do grona organizatorów - Polski, Słowacji i Czech - czwartego państwa zrzeszonego w ramach Grupy Wyszehradzkiej, czyli Węgier.

Osoby, które śledzą nasze profile w społecznościowych serwisach Facebook i Twitter natknąć się mogły ostatnio na wzmiankę dotyczącą prezentacji trasy wyścigu. Oficjalna konferencja, podczas której przedstawione zostaną szczegóły 6. po reaktywacji edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów, odbędzie się w piątek 7 marca. Dyrektor wyścigu Tomasz Wójcik oraz Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki przedstawią szerokiej publiczności zgromadzonej w Tarnowskim Teatrze im. L.Solskiego miasta etapowe, w których gościć będzie peleton, jak również sponsorów wyścigu oraz klasyfikacje, w których walczyć będą młodzi kolarze. Będzie bardzo ciekawie i bardzo kolarsko.

Odsłon artykułów:
13568327

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…